Anja Crevar četvrta na svetu

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je četvrto mesto na Svjetskom prvenstvu u Dohi! Ovaj fantastičan rezultat postigla je u finalnoj trci na 400 metara, s vremenom od četiri minute, 38 sekundi i 93 stotine. Mediteranska plivačka zvijezda izgubila je medalju za samo jednu sekundu i olimpijsku normu za četiri desetinke. Iako je postigla sjajan rezultat, jednostavno nije bila dovoljno brza za osvajanje medalje.

Na prvom mjestu zlatnu medalju osvojila je britanska plivačica Freya Anderson, s vremenom od 4.37,14. Drugo mjesto pripalo je izraelskoj plivačici Anastasiji Gorbenko, koja je stigla s vremenom samo dvadeset i dvije stotine iza britanskog rezultata. Treća što je značilo brončanu medalju osvojila je talijanska plivačica Sara Franceschi. Njeno vrijeme bilo je 4.37,86.

Anja Crevar rekla je nakon utrke: „Sjajan dan za mene. Dve trke nikada bolje u kvalifikacijama i polufinalu, iako nije moj lični rekord. Bolje je moglo da bude samo medalja i olimpijska norma, ali tu sam. Imam velika takmičenja do kraja godine, ovo je veliko ohrabrenje.“

Ovo nije prvi put da je Anja plivala u Dohi; nedavno je osvojila deveto mjesto u disciplini 200 metara delfin-stilom. Ovaj uspjeh potvrđuje njen trenutni status kao jedne od najboljih plivačica u Srbiji, ali i u regiji.

Anja Crevar porijeklom je iz Srbije, a njeni sportski uspjesi već godinama inspirišu mlade sportiste i sportistkinje širom regiona. Njen fokus, rad i trud, rezultat su odličnog treninga i želje da se konstantno poboljša.

Ovaj rezultat na Svjetskom prvenstvu u Dohi dodatno dokazuje da Anja Crevar ima potencijal da ostvari još veće uspjehe i osvajačka mjesta u budućnosti.

Ostanite uz 24sedam kako biste saznali više sportskih vijesti iz naše regije i svijeta. Čekaju nas još nezaboravni sportski trenuci, a Anja Crevar bit će svakako jedna od naših sportistica koje ćemo gledati sa ponosom u budućnosti. Ako vas zanimaju nove vijesti, možete nas pratiti na našem Telegram kanalu i preuzeti našu iOS ili android aplikaciju kako biste bili u tijeku s najnovijim vijestima. Pratite nas i preko društvenih mreža kako ne biste propustili nijednu važnu informaciju.