Anja Crevar četvrto mesto na svetu 400 metara mešovit stil

Srpska plivačica Anja Crevar zauzela je četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u plivanju u disciplini 400 metara mješovito. Sa vremenom od 4:38,93, gotovo je osvojila medalju na takmičenju u Dohi. Ona je još jednom pokazala da je plivačko blago Srbije. Crevar je također bila jako blizu učešća na Olimpijskim igrama u Parizu ovog ljeta.

Prije četiri godine, Anja je bila najmlađa srpska olimpijka svih vremena, učestvujući na Igrama u Rio de Žaneiru 2016. Tokom trke, držala je drugu poziciju, zatim je pala na četvrtu, a potom se probila na treće mjesto. U posljednjih 50 metara, dala je sve od sebe, ali nažalost, nedostajalo joj je malo do medalje.

U polufinalu, 20-godišnja plivačica je zauzela drugo mjesto sa vremenom od 4:41,11, što je drugo najbolje vrijeme u fazi borbe za medalje. U samoj trci, iza nje su bile Britanka Freja Kolbert sa vremenom 4:37,17, Izraelka Gorbenko i Italijanka Franketi.

Anjin lični rekord, koji je ujedno i nacionalni rekord, postigla je 2019. godine u Sabadelju, savladavši istu dužinu za 4 minute, 38 sekundi i 22 stotinke.

Pored ovog rezultata, Crevar je također nastupila i u disciplini 200 metara delfin stilom, zauzevši deveto mjesto u konačnom plasmanu na Svjetskom prvenstvu u Kataru.