Atlanta pobedom završila godinu, Jang sjajan, Bogdanović solidan

Atlanta Houksi su ostvarili važnu pobedu uoči Nove godine, pobedivši Vašington Vizardse rezultatom 130:126. Decembarska sunca su grejala ekipu Atlante koja je tako prekinula niz od četiri poraza. Trej Jang je bio najefikasniji sa 40 poena i 13 asistencija, dok je Dežonte Marej ubacio 32 poena. Vizardsima je ovo bio 26. poraz, dok je za Atlantu ova pobeda važna u borbi za mesto u doigravanju.

Reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović je ubacio 12 poena za Atlantu, dok je na parketu proveo 27 minuta. Tokom ove sezone, Bogdanović je prosečno beležio 17,7 poena, 3,4 skoka i 2,8 asistencija po utakmici.

Utakmica je počela snažno za Vizardsa, ali je Atlanta preuzela kontrolu kako je vreme odmicalo. Deni Avdija je postigao trojku uz zvuk sirene za kraj prve četvrtine, ali su Jang, Marej i Džonson predvodili Atlantu ka vođstvu. Kako je treća četvrtina odmicala i Kuzma je bio ofanzivno raspoložen, ali su gosti ipak održavali prednost.

Bogdanović se probudio u završnici treće četvrtine, a njegov pogodak za 100. poen Atlante na utakmici jasno je ukazivao da se Vizardsima smeši poraz. Do kraja utakmice, bilo je jasno da će Atlanta izaći kao pobednik, ostavljajući Vizardse sa pitanjima o svojoj daljoj sudbini u sezoni.

Važno je napomenuti i nastup američke rnb pevačice Aleks Von, čiji je melodiozni glas oduševio prisutne uoči početka utakmice. Prva utakmica u novoj godini za Atlantu je zakazana za 3. januar, gde će dočekati Oklahoma Siti, dok će Vizardsi gostovati kod Klivlenda istog dana.

Ova pobeda znači mnogo za Atlantu, koja želi da se izbori za mesto u doigravanju. Sa Trejom Jangom kao vođom ekipe, Houksi imaju jaku podršku ka ostvarenju ovog cilja. Sa druge strane, Vizardsi su stigli do još jednog poraza, što matematički smanjuje njihove šanse za doigravanje. Međutim, ekipa će morati da se fokusira na svoje slabosti kako bi se vratili na pobednički put. Bogdanović kao deo ekipe Atlante imao je solidan nastup, pridodavši svoju ulogu u pobedi ekipe.

Nakon ove utakmice, Vizardsi će morati da preispitaju svoju strategiju kako bi se vratili na pobednički put, dok će Atlanta pokušati da nastavi sa svojim uspehom u nastavku sezone.