Bravo, devojko! Krunićeva bolja od pete teniserke sveta!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić (31) pobedila je Amerikanku Džesiku Pegulu (30) sa rezultatom 2:1 na turniru u holandskom Hertogenbošu. Susret je trajao dva sata i 47 minuta, a Krunićeva je pokazala izuzetnu borbu i odolela je naletima pete teniserke sveta. U prvom setu, obe igračice su bile odlične na svojim servisima, a Aleksandra je uspela da prelomi set u svoju korist sa 7:6. Međutim, Pegula je izjednačila rezultatom 7:6 i odigrala odlučujući treći set. Krunićeva se nije uznemirila, već je ostala pribrana i verovala u svoju igru, pogađajući fantastične udarce. Iako je Pegula delovala umorno u nekim trenucima, Krunićeva je uspela da ostvari veliku pobedu i stekne dodatno samopouzdanje za buduće mečeve.

Košarkaški klub Barselona smenio je trenera Rožera Grimaua i postavio Đoana Penjaroju na tu poziciju. Penjaroja je označio kapitena Partizana Kevina Patera kao prioritetno pojačanje za ekipu.