Crvena zvezda pobeda Mladost Lučani fudbal

Crvena Zvezda je u četvrtoj pripremnoj utakmici na Kipru pobijedila Mladost iz Lučana sa 2:0. Tim Vladana Milojevića je dominirao tokom cijele utakmice, a pobjeda nije dolazila ni u trenutku u pitanje. Dva gola su postignuta u prvom poluvremenu, a igra crveno bijelih tokom utakmice je bila efikasna i sigurna.

Ovo je četvrta pripremna utakmica koju je Crvena Zvezda odigrala sa najsigurnijim poluvremenom. Vrlo dobro je funkcionirao tim, sa dva lijepa pogotka Jovana Šljivića i Šerifa Ndjajea. Trener Vladan Milojević je napravio dvije promene u početnom sastavu, vratio se Kosta Nedeljković iz Birmingema sa potpisom za Aston Vilu i odmah zaigrao, a Jovan Šljivić je dobre pripreme zaokružio novim pogotkom.

Šljivić je postigao gol u 16. minuti kada je primio loptu od Vladimira Lučića, prevario je protivnika na 16 metara i preciznim udarcem savladao Sašu Stamenkovića. Nakon toga, u 25. minuti, Viktor Radojević je odlično centrirao loptu, a Šerif Ndijaje je nadskočio Lekovića i poslao loptu od prečke u mrežu. Sjajan pogodak, njegov prvenac u 2024. godini i najava bolje forme.

Mladost iz Lučana nije uspjela ozbiljnije prijetiti u napadu zbog sigurne igre crveno-belih, te je golman Zoran Popović ostao bez posla u prvih 45 minuta. U drugom poluvremenu, Crvena Zvezda je uglavnom kontrolirala igru, a Mladost je samo u dva-tri navrata uspjela zaprijetiti. U završnici utakmice, viđen je i crveni karton za Stamenića.

Početni sastav Crvene Zvezde: Popović – Nedeljković (od 60. L. Nikolić), Spajić (od 60. Milunović), Dragović, Radojević – Mijailović, Kanga (od 74. Stamenić) – Lučić (od 74. Mitrović), Šljivić (od 46. Knežević), Olanjinka – Ndjaje.

Ovom pobjedom Crvena Zvezda je pokazala da se nalazi u dobroj formi i spremna je za nadolazeće izazove. Sada će se nastaviti sa pripremama i radom na jačanju tima kako bi se osigurala što bolja pozicija i rezultati u nadolazećim utakmicama. Nakon pobjede protiv Mladosti iz Lučana, tim Vladana Milojevića je pokazao da je ozbiljan kandidat za osvajanje novih trofeja. Sve u svemu, još jedna uvjerljiva pobjeda za Crvenu Zvezdu.