Crvena zvezda protiv Čačka u polufinalu

Košarkaški klub Crvena zvezda osigurao je svoje mjesto u finalu ovogodišnjeg Kupa Radivoja Koraća nakon uvjerljive pobjede nad ekipom Čačak 94 rezultatom 87:52.

Nakon neizvjesne prve četvrtine, Crvena zvezda preuzela je kontrolu nad utakmicom i pokazala da će u subotu imati priliku braniti svoj naslov osvojen prošle godine.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Luka Mitrović sa 15 poena, dok je Dalibor Ilić dodao 13. Na suprotnoj strani, jedini dvocifreni igrač za ekipu Čačka bio je Stefan Lakić sa 11 poena. Također, zanimljivo je napomenuti da su i igrači iz juniora za oboje timova debitovali. Andrej Kostić je postigao 6 poena za Zvezdu, dok je Jakov Tatić pogađao za ekipu iz Čačka.

U drugom polufinalu susreću se Partizan i Vojvodina, a navijači nestrpljivo očekuju ishod tog meča.

U prvoj četvrtini, ekipa Čačak 94 imala je dobar početak igre i vodila je s 7:3 nakon pet minuta igre. Međutim, Zvezda je uspjela izjednačiti rezultat, a sjajna asistencija od Teodosića za Ilića dovela je do nerešenog rezultata na kraju četvrtine.

U drugoj četvrtini, ekipa Čačak 94 uspijevala je održati prednost i za trenutak čak povesti s 4 poena razlike. No, Zvezda se uspjela vratiti i završila četvrtinu s deset poena prednosti, zahvaljujući nekoliko uspješnih šuteva.

Treća četvrtina bila je dominacija Crvene zvezde, povećavajući svoju prednost i potvrđujući svoju nadmoć nad protivnikom.

U posljednjoj četvrtini, Zvezda je čvrsto držala svoju prednost, dok su mladi igrači imali priliku zaigrati i pokazati svoje vještine na terenu.

Na kraju utakmice, Crvena zvezda je slavila pobedu nad ekipom Čačak 94 s konačnih 87:52. Izuzetno uvjerljiva igra Zvezde omogućila im je prolazak u finale Kupa Radivoja Koraća, gdje će se boriti za osvajanje ovog prestižnog trofeja.

U finalnom meču, Crvena zvezda će se suočiti s pobjednikom drugog polufinala između Partizana i Vojvodine. Očekuje se da će finale biti uzbudljiv spektakl za sve ljubitelje košarke.

Neosporno je da su košarkaši Crvene zvezde demonstrirali svoju nadmoć u ovom polufinalnom susretu, a ostaje nam vidjeti hoće li uspjeti odnijeti pobjedu i u finalu Kupa Radivoja Koraća. S nestrpljenjem iščekujemo ishod ove važne utakmice.