Crvena zvezda uz dva penala preskočila TSC na „Areni“

Crvena zvezda je pobedila TSC u derbiju 23. kola Mozzart bet Superlige rezultatom 3:1. U ovom dinamičnom meču, Crvena zvezda je imala inicijativu, ali je odbrana TSC pružila dobar otpor. Gol koji je odlučio pobednika postigao je Bukari samo dva minuta nakon izjednačenja Pantovića. Treneri Lazetić i Milojević su posvetili pažnju detaljima tokom meča, koji je bio pun zadataka i duela.

Crvena zvezda je imala više prilika za gol, ali je lopta završila na prečki nakon udarca Kange sa 17 metara. Odbrana TSC-a je dobro kontrolisala kontranapade domaćina, dok su Dragović i Spajić uspešno zaustavili igrače TSC-a. Bilo je dosta uzbuđenja na terenu, a glavni sudija je nakon konsultacija sa VAR sobom dosudio penal za Crvenu zvezdu nakon sumnjivog prekršaja nad Kanga.

Gosti su imali pehove u vidu povreda Dragovića i Lučića, ali je Zvezda uspela da sačuva prednost. Nakon poluvremena, TSC je pokušao da napadne više, ali je Zvezda uspešno kontrolisala situaciju. Pantović je uspeo da izjednači rezultat nakon kornera, ali je Bukari brzo vratio prednost Zvezdi pogotkom nakon centaršuta Kange.

TSC je propustio nekoliko prilika za izjednačenje, a gostujuća odbrana je bila nesigurna bez Dragovića. Međutim, TSC je sam sebi zakomplikovao situaciju kada je Antonić nesmotreno skrivio penal za Zvezdu, koji je Hvang uspešno realizovao. Ovo je bila nova pobeda Crvene zvezde na TSC Areni, ali je ekipa dobila novu glavobolju zbog povrede Spajića.

Sledeći izazov za Crvenu zvezdu je 172. večiti derbi sa Partizanom naredne subote, gde će se boriti za nova tri boda. Navijači su već uzbuđeni zbog ovog meča, koji će sigurno biti pun uzbuđenja i neizvesnosti. Očekuje se da će ekipa Crvene zvezde pružiti svoj maksimum kako bi ostvarila još jednu važnu pobedu u sezoni.