Da li je ovo utakmica sa najviše sviranih i promašenih penala u istoriji fudbala?!

Stefan Milosavljević аватар

U okviru 14. kola Prve Niške lige, ekipa Sloge 1948 iz Malče ugostila je sastav Mladosti iz Lalinca. Domaći tim je imao 11 osvojenih bodova i bio je na desetom mestu na tabeli, dok su gosti imali jedan bod manje i bili su na 12. poziciji u ligi.

Utakmica je bila veoma zanimljiva i od samog starta igrači su igrali napadački i otvoreno. Već u desetom minutu dosuđen je penal za domaćina, ali Jovanović nije uspeo da postigne gol. Marko Filipović je iz slobodnog udarca postigao prvi gol za Slogu, dok su gosti takođe imali priliku za izjednačenje sa bele tačke, ali nisu uspeli da postignu gol.

Na poluvremenu Sloga je vodila sa 2:0, golom Marka Petkovića. U nastavku utakmice, domaći su brzo postigli još jedan gol iz penala, a potom i četvrti gol. Ništa nije išlo na ruku Mladosti, ali su uspeli da smanje rezultat sa dva gola. Na kraju, Sloga je slavila sa 5:2, a Jovanović je postigao drugi gol za svoj tim.

Sloga 1948: Stojanović, Đorđević, Filipović, D. Jovanović, Petrović, A. Stojanović, Petković, Stojadinović, Milosavljević, D. Cajić
Mladost: Dimitrijević, Đ. Stojanović, Vučković, Radojković, D. Marinković, Stanković, Marković, N. Stojanović, Ma. Nikolić, Mladenović, Mi. Nikolić

U narednom kolu, Sloga će gostovati Stevanu Nešticki iz Leskovika, dok će Mladost dočekati Proleter iz Donje Vrežine.

Ova utakmica je bila veoma važna za obe ekipe, a Sloga je uspela da osvoji tri boda i popravi svoj plasman na tabeli. Međutim, Mladost ima priliku da se oporavi u narednom kolu i pokuša da osvoji bodove na svom terenu.

Fudbalska liga u Nišu donosi mnogo uzbuđenja i neizvesnosti, a svaki meč je prilika za igrače da pokažu svoje veštine i borbenost. Navijači su uvek tu da pruže podršku svojim timovima i učine atmosferu na stadionu još uzbudljivijom.

Sve u svemu, utakmica između Sloge 1948 i Mladosti bila je prava fudbalska poslastica za ljubitelje sporta. Nadamo se da će naredni mečevi doneti još više uzbuđenja i golova, te da će obe ekipe ostvariti dobre rezultate u nastavku sezone. Navijači jedva čekaju da ponovo budu na tribinama i podrže svoje omiljene klubove u borbi za titulu prvaka Prve Niške lige.

Sve u svemu, fudbal je sport koji spaja ljude, donosi radost i uzbuđenje, te je važno da se ova tradicija nastavi i da se talentovani igrači i timovi iz Niša i okoline nastave takmičiti na terenu sa žarom i strašću. Ljubitelji fudbala mogu da očekuju još mnogo dobrih utakmica i neizvesnih trenutaka u narednom periodu.