Fudbaleri Ajaksa poslije produžetaka do osmine finala Lige konferencija

Fudbaleri Ajaksa plasirali su se u osminu finala Lige konferencija nakon večerašnje pobjede nad Bodo/Glimtom rezultatom 2:1 u revanš meču plej-ofa nokaut faze ovog evropskog takmičenja.

Utakmica je završena neriješeno nakon regularnog dijela, 1:1, te su se morali igrati produžeci zbog rezultata u prvom meču od prije nedjelju dana kada je bilo 2:2. Ajaks je poveo u večerašnjem meču golom Stevena Berghojsa u 34. minutu, ali su domaći izjednačili pogotkom Patrika Berga u 83. minutu. Pobjedonosni gol za Ajaks postigao je Kenet Taylor u 114. minutu.

Oba tima su završila meč s deset igrača, nakon što su Josip Šutalo u timu Ajaksa i Albert Gronbaek u domaćem timu dobili crvene kartone.

Osim Ajaksa, plasman u osminu finala Lige konferencija izborili su i Dinamo Zagreb, Servet i Makabi iz Haife, dok je Gent eliminisan.

Žreb osmine finala Lige konferencija bit će održan sutra u Nionu u 13 sati.

Fudbalski klub Ajaks osnovan je 1902. godine, a trenutno se takmiči u najjačem rangu holandskog fudbala- Eredivisie. Klub je osvojio brojne domaće i evropske trofeje, uključujući Ligu šampiona, evropskih ligi, Superkup i Kup pobjednika kupova. Takođe, klub je poznat po svojoj slavnoj fudbalskoj školi koja je proizvela brojne svjetski poznate igrače.

Ajaks je osvojio svoj prvi evropski trofej 1971. godine osvajanjem Kupa šampiona, a potom su 1972. i 1973. godine odbranili titulu, čime su postali prvi holandski klub koji je tri puta osvojio najprestižnije evropsko takmičenje u fudbalu.

U nedavnoj istoriji, Ajaks je osvojio domaću ligu 35 puta, poslednji put 2019. godine, dok su posljednji put osvojili evropski trofej 1995. godine kada su osvojili Ligu šampiona.

Ova pobjeda je sigurno obradovala veliki broj navijača Ajaksa koji će biti uz svoj omiljeni tim u nastavku takmičenja Lige konferencija. Svi će nestrpljivo čekati žrijeb osmine finala kako bi saznali koje će ekipe Ajaks morati savladati ako želi nastaviti svoj put ka trofeju. Takođe, ova pobjeda će sigurno motivisati i igrače da nastave sa dobrim igrama i ostvare što bolji rezultat u ovom takmičenju.

U međuvremenu, navijači će se moći prisjećati ovog velikog uspjeha i uživati u pobjedi nad Bodo/Glimtom, a klub će se fokusirati na pripremu za naredni meč kako bi bili spremni za sve izazove koji ih očekuju u nastavku Lige konferencija.

Nema sumnje da će navijači Ajaksa biti uz svoj omiljeni tim u narednim utakmicama, pružajući im podršku i ohrabrenje kako bi zajedno išli ka uspjehu. Svi viđači i simpatizeri kluba nadaju se novom evropskom trofeju i vjeruju u svoj tim da će ostvariti još mnogo pobjeda i osvojiti nove titule.

Naredni mečevi Lige konferencija sigurno će donijeti napetu i uzbuđenje, a navijači se nadaju da će Ajaks i dalje pružati dobre partije i ostvarivati pobjede. Uz podršku svojih navijača i uz dobar rad i timski duh, Ajaks može da ostvari velike uspjehe i da se vrati na evropsku scenu kao jedan od vodećih klubova.

U svakom slučaju, ova pobjeda je veliki korak ka ostvarenju ciljeva Ajaksa u Ligi konferencija, a navijači se nadaju da će njihov omiljeni tim brzo nastaviti sa dobrim igrama i ostvarenjem još mnogo pobjeda. Svi igrači će biti dodatno motivisani da pruže svoj maksimum na terenu i ostvare uspjehe zajedno sa svojim navijačima.