Fudbalerke Srbije remizirale sa Islandom u prvom meču baraža

Fudbalerke Srbije su remizirale sa Islandom u prvom meču baraža za plasman u Ligu nacija A. Utakmica je odigrana u Staroj Pazovi, a Srbija je povela u 19. minutu golom Tijane Filipović. Međutim, Island je brzo izjednačio preko Hlin Eiriksdotir. U drugom poluvremenu Srbija je imala inicijativu, ali nije uspela da postigne gol. Na kraju utakmice Island je bio konkretniji, a Srbija je imala i crveni karton za Dina Blagojević. Revanš meč će se odigrati u Rejkjaviku za četiri dana.

Fudbalerke Srbije su odigrale važan meč u Staroj Pazovi protiv Islanda u borbi za plasman u Ligu nacija A. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a Srbija je imala priliku da povede već u 19. minutu kada je Jelena Čanković asistirala Tijani Filipović koja je postigla gol. Međutim, Island je brzo izjednačio u 24. minutu kada je Aleksandra Johansdotir asistirala Hlin Eiriksdotir.

U drugom poluvremenu Srbija je imala inicijativu i veći posed lopte, ali nisu uspele da pronađu put do gola. Na kraju utakmice Island je imao više sreće i koncentracije, a Srbija je ostala sa igračicom manje nakon što je Dina Blagojević dobila drugi žuti karton u 88. minutu. Revanš meč između Srbije i Islanda igra se za četiri dana u Rejkjaviku, gde će obe selekcije imati priliku da se bore za plasman u Ligu nacija A.

Ova utakmica predstavlja veliki značaj za obe selekcije, jer plasman u Ligu nacija A donosi veći status i bolje uslove za dalje takmičenje. Srbija želi da ostvari pobedu u revanš meču i obezbedi plasman u viši rang takmičenja, dok Island takođe ima iste ambicije. Očekuje se da će revanš meč biti veoma uzbudljiv i neizvestan, jer obe ekipe imaju kvalitetne igračice i dobar timski duh.

Fudbalerke Srbije su pokazale dobru igru u prvom meču baraža protiv Islanda, ali nisu uspele da ostvare pobedu. Trener Dragiša Zečević imao je dobru taktiku i strategiju za ovaj meč, ali je nedostajalo malo sreće i koncentracije u ključnim momentima. Ipak, Srbija ima još jednu priliku da se dokaže i pokaže svoj kvalitet u revanš meču koji se igra za četiri dana.

Island je takođe pokazao da ima kvalitetne igračice i dobar timski duh, što ih je dovelo do izjednačenja u ovom meču. Revanš meč će biti prilika da potvrde svoju snagu i kvalitet i da izbore plasman u viši rang takmičenja. Očekuje se da će obe selekcije dati sve od sebe i pružiti kvalitetnu i uzbudljivu utakmicu za sve ljubitelje fudbala.

U zaključku, fudbalerke Srbije su odigrale remizirali sa Islandom u prvom meču baraža za plasman u Ligu nacija A. Srbija je povela golom Tijane Filipović, ali je Island brzo izjednačio preko Hlin Eiriksdotir. U drugom poluvremenu Srbija je imala inicijativu, ali nije uspela da postigne gol. Na kraju utakmice Island je bio konkretniji, a Srbija je ostala sa igračicom manje. Revanš meč igra se za četiri dana u Rejkjaviku, gde će obe selekcije imati priliku da se bore za plasman u Ligu nacija A. Očekuje se uzbudljiva i neizvesna utakmica u kojoj će obe ekipe dati sve od sebe kako bi ostvarile pobedu.