Holand se za vikend ispromašivao, to neće biti slučaj protiv “pčelica“

U ovoj zaostaloj utakmici 18. kola Premijer lige, fudbaleri Mančester sitija dočekuju Brentford na “Etihadu“ u 20.30 sati.

Mančester siti je završio svoju impresivnu seriju od 11 vezanih pobeda u svim takmičenjima prošlog vikenda kada je igrao nerešeno protiv Čelsija. Iako su Čelsi poveli u 42. minutu preko Sterlinga, Siti je uspeo da izjednači sa golom Rodrija u 83. minutu. Erling Holand je propustio nekoliko šansi za gol, ali se očekuje da će se vratiti jači nego ikad na sledećoj utakmici protiv Brentforda. Iako je sada na trećem mestu, kladionice i dalje daju Mančester Sitiju najveće šanse za osvajanje četvrte titule u nizu.

Trener Pep Gvardiola očekuje reakciju svojih igrača na večerašnjem duelu, a posebno im daje samopouzdanje činjenica da je Mančester siti neporažen na poslednje 23 utakmice pred svojim navijačima u Premijer ligi. Međutim, vredi napomenuti da je upravo Brentford naneo Sitiju poslednji poraz davnog 12. novembra 2022. godine.

Sa druge strane, Brentford je poražen proteklog vikenda od strane Liverpula sa 4:1. Iako trenutno zauzimaju 14. mesto sa 25 sakupljenih poena, ekipa “leži“ u odbrani koja je primila čak 14 golova na poslednjih pet prvenstvenih mečeva. Timovi iz donjeg doma igraju veoma loše, ali povratak Ajvana Tonija je probudio napad Brentforda.

Veoma retko se dešava da Brentford igra nerešeno, a njihove utakmice se uglavnom završavaju pobedom ili porazom. Na njihovom prethodnom susretu pre 15 dana, Siti je bez većih problema slavio sa 3:1.

U današnjem meču se očekuje da Mančester Siti iskoristi ranjivost odbrane Brentforda, i da če pojačan golovima. Sve ovo možete pronaći i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS.

Očekuje se da će Mančester Siti pobediti i ojačati svoje mesto u Premijer ligi.