Igokea bolja od Borca u ABA ligi

Košarkaška utakmica između Igokee i Borca nije bila povoljna za Borca. Unatoč činjenici da su držali korak s Igokeom više od 30 minuta, na kraju su izgubili rezultatom 78:62.

Ekipa Dejana Mijatovića dobro je započela utakmicu, povela 7:2, ali je ubrzo izgubila prednost u korist domaćina samo na kratko vrijeme u trećoj četvrtini. Borac je serijom od 9:0 preokrenuo rezultat u svoju korist, ali je u završnici trećeg kvartala opao njihov napad, što je dovoljno za domaćina da odgovori serijom 11:0, koja je najavila konačni ishod utakmice.

Na kraju utakmice, sa 17 poena, najbolji strijelac bio je Kondić, Karmajkl je zabio jedan manje, dok je Jošilo završio duel sa 11 poena. Najefikasniji igrač utakmice bio je Danilo Tasić sa 19 poena, dok je jedini igrač sa dvocifrenim brojem poena u ekipi Borca bio Segu sa 15 poena.

– Cibona – Zadar 20.00 (AS2)

U zaključku, utakmica između Igokee i Borca završila je pobjedom Igokee s rezultatom 78:62. Borac je pokušao održati korak s Igokeom, ali na kraju su izgubili kontrolu nad utakmicom. Slične utakmice često su prilika za igrače da usavrše svoje vještine i postignu bolje rezultate u budućnosti. S obzirom na rezultat, Igokea je dokazala svoju snagu, ali Borac se neće tako lako predati. Slijedeće utakmice bit će prilika za njih da se vrate na stazu pobjeda.