Liga šampiona, osmina finala: Inter – Atletiko Madrid, PSV

U utorak su odigrane prve utakmice osmine finala Lige šampiona i sve je ostalo otvoreno pred revanš mečeve. Fudbaleri Intera su pobedili Atletiko Madrid rezultatom 1:0, dok PSV i Borusija Dortmund nisu uspeli da nađu pobednika u duelu koji je završen 1:1.

Junak pobede Intera bio je austrijski fudbaler Marko Arnautović. On je ušao u igru na početku drugog poluvremena i postigao pobedonosni gol 11 minuta pre kraja meča. Pogreška protivnika je dovela do pucanja kontra napada, a Arnautović je iskoristio priliku da pošalje loptu u mrežu, nakon što je gostujući golman zaustavio udarac Lautara Martineza.

U meču između PSV-a i Borusije Dortmund, viđen je remi. Dortmund je poveo u 24. minutu golom Malena, ali je domaći tim uspeo da izjednači iz penala koji je dosudio srpski sudija Srđan Jovanović. Duel se završio rezultatom 1:1, pa će u Nemačkoj biti sve otvoreno u borbi za plasman među osam najboljih timova Evrope.

Revanš mečevi se igraju 13. marta, a do tada će se fudbalski klubovi pripremati i pokušati da poprave svoje igre kako bi se plasirali u sledeću rundu takmičenja.

Ovim pobedama Intera i PSV-a se stvorila prilika da se suprotstave favorizovanim rivalima u revanš mečevima i pokušaju da izbace jaku konkurenciju iz trke za titulu Lige šampiona.

Fudbalski navijači širom sveta sa nestrpljenjem očekuju revanš utakmice kako bi videli ko će se plasirati u narednu rundu takmičenja. Utakmice obećavaju uzbuđenje i puno neizvesnosti, a kvalitetni fudbaleri obećavaju vrhunski fudbal i mnogo golova.

Očekuje se da će fudbalski klubovi uložiti maksimalan napor kako bi ostvarili što bolje rezultate i plasirali se u sledeću rundu takmičenja. Ljubitelji fudbala će imati priliku da uživaju u talentima najboljih evropskih klubova i prate razvoj situacije u Ligi šampiona.

Nadamo se da će revanš utakmice doneti još uzbuđenja i akcije na terenu, te da će najbolji timovi nastaviti da napreduju ka finalu ovog prestižnog takmičenja. Ovo je prilika da se pokaže fudbalsko umeće i talent najboljih igrača, a fudbalski navijači će imati priliku da uživaju u vrhunskom fudbalu i podrže svoje omiljene timove.

Fudbal je jedan od najpopularnijih sportova na svetu i okuplja milione navijača širom planete. Liga šampiona je najprestižnije takmičenje u evropskom fudbalu, koje oduševljava ljubitelje ovog sporta svojom uzbuđujućom akcijom i kvalitetnim igrama. Rezultati prvih utakmica osmine finala su pokazali da nas očekuje mnogo uzbuđenja u revanš mečevima, a navijači već ne mogu da dočekaju da vide ko će se plasirati u sledeću rundu takmičenja.