Milan uz dva promašena penala pobedio Bolonju

Fudbaleri Milana odigrali su nerešeno 2:2 protiv Bolonje u 22. kolu Serije A, iako su imali šansu da osvoje ceo plen na svom terenu. Meč je obeležen penala, a Milan je promašio dva, dok je Bolonja uspela da dođe do boda sa bele tačke u zaustavnom vremenu preko Rikarda Orslonija.

Utakmicu je otvorio Džošua Zirkeze iz Bolonje, postigavši gol u 29. minutu. Milan je uspeo da izjednači preko Ruben Loftus-Čika na samom kraju poluvremena. Olivije Žiru je promašio penal u 42. minutu, ali je Loftus-Čik uspeo da donese izjednačenje.

Srpski fudbaler Luka Jović ušao je umesto Žirua u 60. minutu, ali je zanimljiva situacija usledila u 74. minutu. Sem Beukema je napravio penal, a Teo Ernandez je preuzeo odgovornost za izvođenje penala, ali nije uspeo da postigne gol. Ipak, lopta mu se odbila od stative i uz malo sreće ipak je pogodio mrežu.

Međutim, nakon što su igrači Milana već počeli slaviti, sudija je dosudio indirektan udarac za goste. Pravila su jasno definisala da ako se lopta odbije direktno izvođaču najstrože kazne od samog okvira gola, bez dodira sa bilo kojim drugim igračem, dosuđuje se indirektan udarac.

Milan je ipak delovao kao da će slaviti kada je Ernandez postigao svoj drugi gol na meču sedam minuta pre kraja, ali su se gosti iz Bolonje uspeli izboriti za bod sa bele tačke u drugom minutu nadoknade preko Rikarda Orslonija.

U ostalim mečevima Serije A, Torino je pobedio Kaljari 2:1, Atalanta je savladala Udineze 2:0, dok je Juventus odigrao nerešeno 1:1 protiv Empolija.

Naredni mečevi u Seriji A uključuju duel Đenove i Lećea, Monce i Sasuola, Verone i Frozinone, Lacija i Napolija, Fiorentine i Intera, kao i meč između Salernitane i Rome.

Ovo je još jedna uzbudljiva sezona u Seriji A, gde su timovi vrlo izjednačeni i svaka utakmica donosi nove iznenađujuće rezultate. Fudbalski navijači sigurno uživaju u napetim i uzbudljivim mečevima u italijanskoj ligi.

Bolonja je pokazala da se ne sme potceniti, dok je Milan propustio priliku da osvoji važne bodove u borbi za vrh tabele. Naredni mečevi će svakako biti ključni za timove koji se bore za titulu u Seriji A, a navijači jedva čekaju da vide šta će se dešavati u narednim nedeljama.