Partizan IMT 5:2 Superliga Srbije

U subotu posle podne Partizan i IMT su pružili veliku borbu tokom 90 minuta velike borbe. Pobedu su odneli fudbaleri Partizana rezultatom 5:2 (2:0) u meču 21. kola MozzartBet Superlige Srbije. „Parni valjak“ su trijumf obezbedili u poslednjih desetak minuta, kada su Denil Kastiljo i Jungdžun Goh postigli debitantske golove za Partizan. Trijumfom su vratili Partizan na čelo tabele, koje je bilo osvojeno nakon pobede u Novom Pazaru. Golove za Partizan postigli su još Ksander Severina i Gajas Zahid. IMT je do pogodaka stigao preko Svetozora Markovića (autogol) i Miloša Lukovića. Crveni karton je dobio Vladimir Radočaj, a na tribinama stadiona u Humskoj bilo je oko četiri hiljade navijača.

Igor Duljaj ima razloga i za zabrinutost, jer je Mateus Saldanja zbog povrede mišića još u prvom poluvremenu morao van igre, a Nemanja Nikolić, koji ga je zamenio dobio je četvrti žuti karton i neće biti na raspolaganju za naredni meč crno-belih. Nova pojačanja Partizana Bojan Kovačević postigao je gol na svom debiju.

Stadion je bio ispunjen navijačima koji su uživali u zanimljivoj predstavi dva beogradska kluba. Prvi su pripretili gosti, a gol za Partizan postigao je Ksander Severina. Saldanja je morao van terena zbog povrede mišića, te je na teren ušao Kovačević, koji je ubrzo postigao gol.

Miloš Luković je podigao publiku na noge svojim pogocima, a nakon pregledanog snimka sudija Andrija Stojanović ustanovio je da je Zarija Lambulić posle udarca Denila Kastilja igrao rukom. Penal je izveo Gajas Zahid, Miloš Gordić je odbranio, ali je Norvežanin stigao opet do lopte i poslao je u mrežu. Ubrzo je Stojanović pokazao na „kreč“ i u drugom kaznenom prostoru, posle prekršaja Aleksandra Filipovića nad Nikolom Terzićem. Precizan je bio Luković.

Kastiljo i Goh su u potpunosti iskoristili minute koje su dobili. Ekvadorac je matirao Gordića, a fudbaler iz Južne Koreje u 90. minutu utakmice.

Svi ovi događaji pružili su uzbudljivu utakmicu i navijači su mogli da uživaju u kvalitetnoj igri i zanimljivim momentima.