Partizan savladao Žalgiris za 12. pobedu u Evroligi

Košarkaši Partizana postigli su važnu pobedu nad ekipom Žalgirisa rezultatom 81:72, vrativši se u trku za plej-in Evrolige.

Crno-beli su počeli meč sa dvocifrenim zaostatkom, ali su uspeli da preokrenu meč i na poluvreme odu sa prednošću 45:43.

U drugom poluvremenu Partizan je povećao prednost koju je držao do kraja meča.

Pi-Džej Doužer je bio najbolji igrač utakmice sa 23 poena, dok je kod litvanskog tima najbolji bio Kinan Evan sa 25 poena.

U sledećem kolu Partizan gostuje ekipi Monaka, dok Žalgiris u Kaunasu dočekuje Anadolu Efes.

Detaljniji pregled utakmice:

Žalgiris je postigao pet brzih poena na početku, vodeći 5:0, ali je Partizan uspeo da smanji zaostatak i rezultat posle prve ćetvrtine bio 26:22 za litvanski tim.

U drugoj četvrtini, Partizan je uspeo da izjednači rezultat na 41:41.

U trećoj četvrtini, Partizan je vodio 61:59, a na kraju četvrtine rezultat je bio 71:61 u korist Partizana.

U poslednjoj četvrtini, Partizan je uspeo da sačuva prednost i završi utakmicu sa pobedom rezultatom 81:72.

Ova pobeda je bila veoma važna za Partizan, koji se tako vratio u trku za plej-in Evrolige. Pi-Džej Doužer je bio ključni igrač sa 23 poena, a ekipa je pokazala karakter i upornost tokom cele utakmice.

Očekuje se da će sledeće kolo biti izazovno za Partizan, koji gostuje ekipi Monaka, dok će Žalgiris u Kaunasu dočekati Anadolu Efes. Navijači nestrpljivo iščekuju sledeće utakmice, uz nadu u još jednu pobedu Partizana.