Partizan u prepunoj Areni dočekuje Žalgiris

Košarkaški klubovi Partizan NIS i Žalgiris Kaunas su se sastali u utakmici EuroCupa. Crno-beli tim iz Beograda imao je polovičan učinak od po 11 pobeda i poraza, dok su Litvanci imali skor 8-14 i bili prilično daleko od plej-in šanse. Tok meča mogao se pratiti uživo na portalu.

U prvoj četvrtini, Žalgiris je postigao pet brzih poena na startu utakmice, nakon trojke i ukradene lopte i vodio sa 5:0. Kinan Evans je pogađao još jednu trojku i litvanski tim je vodio 8:1. Kevin Panter je izgubio još jednu loptu, a Žalgiris je to pretvorio u lagane poene, zatim su postigli koš uz faul i otišli na dvocifrenu prednost od 13:3. Pi-Džej Doužer je pravio mini seriju na obe strane terena, a Partizan je smanjio na 17:11. Butkevičijus je pogodio trojku od table sa osam metara i Žalgiris je vodio 22:18. Aleksa Avramović je ušao u igru, odmah atraktivno ukrao loptu i uspeo je da iznudi dva slobodna bacanja. Rezultat posle prve četvrtine bio je 26:22.

U drugoj četvrtini, Džejms Naneli je ukrao loptu u prvom napadu, ali su to igrači Žalgirisa isekli brzim faulom. Kinan Evans je ukrao još jednu loptu i lagano položio za 28:22. Zek Ledej je doneo prve poene za Partizan u ovoj četvrtini, pa je rezultat bio 30:24. Partizan je uspeo da zaigra malo bolje u odbrani, a Frenk Kaminski je ušao, napravio nekoliko dobrih poteza u organizaciji napada i poentirao, pa je sada rezultat bio 34:30. Partizan je preko Nanelija i Ledeja došao do 34:34. Na poluvreme se otišlo rezultatom 45:43 za Partizan.

U trećoj četvrtini, Žalgiris je prvi postigao poene, izjednačili su na 45:45. Na drugoj strani, Džejms Naneli je napravio sjajan prodor i imao dva slobodna bacanja. Zek Ledej je pogodio trojku, Partizan je otišao na 51:47, a trener Žalgirisa je morao da zatraži tajm-aut. Partizan je zaigrao sjajno u odbrani, Kevin Panter je pogodio jedan težak šut, Zek Ledej je ubacio šut sa poludistance i Partizan je vodio 55:50. Pi-Džej Doužer je pogodio šut sa poludistance, ali je Kinan Evans u dva napada vezao dve trojke i Žalgiris je prišao na 57:56. Kevin Panter je vezao četiri poena i Partizan vodio 61:59 na kraju treće četvrtine.

U poslednjoj četvrtini, Žalgiris je prvo postigao poene, izjednačili su na 61:61. Šutirajući skoro 55% tokom utakmice, Partizan je vodio 73-74 pet minuta pre kraja meča. U zanimljivom nastavku, Žalgiris je uspeo da povrati prednost i pobedi sa rezultatom 85-81.