PARTIZAN ZAKAZAO DERBI U FINALU KUPA: Vojvodina ODOLEVALA, ali nedovoljno!

Košarkaški klub Partizan pobedio je Vojvodinu rezultatom 80:67 u meču koji je bio teži nego što se očekivalo protiv izuzetno dobre ekipe iz Novog Sada. Utakmica je počela ujednačeno, a rezultat je oscilirao tokom celog prvog perioda. Ni Partizan ni Vojvodina nisu uspeli da se odvoje na početku. Trifunović je bio razigran kod Partizana, ali je istim tonom igrao Kaningem za Vojvodinu.

Vojvodina je parirala favorizovanom timu Partizana i završila prvu četvrtinu s rezultatom 24:22 u korist crno-belih.  Rakićević i Nikolić su nastavili tamo gde je stao Kaningem, ali je Partizan u nastavku bio bolji i čvršći u odbrani, što je rezultiralo malim brojem poena za Vojvodinu do poluvremena, a Partizan je imao prednost od 7 poena.

Drugo poluvreme proteklo je uglavnom u znaku faulova i slobodnih bacanja. Gledali smo mnogo penala, ali ne preterano kvalitetnu košarku. Partizan je stekao najveću prednost na meču, +12, ali je Vojvodina ostala blizu na dvocifrenom minusu. Međutim, pri kraju treće četvrtine, Vojvodina se približila, pogotovo zahvaljujući izvrsnom Kaningemu, i sredinom poslednjeg perioda prišle su na samo jedan poen zaostatka.

Iako su „Lale“ blizu preokreta, Partizan se nije dao i izdigli su se igrači Željka Obradovića. Ledej, Doužer i Kaminski su predvodili crno-bele ka pobedi, dok su Kaningem za Vojvodinu postigao najviše poena – 17.

Nakon ovog meča, sledi finale Kupa Radivoja Koraća sa početkom u 21 čas. U nastavku meča poentirali su Avramović, Banjac, Vučetić, Doužer, Naneli, Ledej i Koprivica. Utakmicu su obeležili mnogi faulovi i slobodna bacanja, uz vrlo promenljivu igru i niz grešaka na obe strane. Na kraju, Partizan je pobedio s konačnih 80:67.

Ovom pobedom, Partizan se plasirao u finale Kupa Radivoja Koraća i sada čeka da sazna protivnika. Uspeli su da prevaziđu težak meč i odbrane prednost, iako su im Novosađani zadavali probleme. Igrači Partizana poput Kaminskog i Nanelija bili su najefikasniji na terenu, a za Vojvodinu je briljirao Kaningem.

Na kraju, ova pobeda predstavlja veliki uspeh za Partizan, ali ekipa mora da se dobro odmori i pripremi za finale protiv jakog protivnika. Svi navijači Partizana sa nestrpljenjem iščekuju ovu utakmicu i nadaju se da će njihovom omiljenom timu uspeti da osvoji još jedan trofej.