Pratite Live prenos uživo Partizan Žalgiris Evroliga

Košarkaši Partizana vratili su se na pozitivan skor u Evroligi. Nakon neuspjeha protiv Panatinaikosa prošle nedelje, crno-beli su večeras u punoj Areni savladali Žalgiris 81:72. Ova pobjeda je izuzetno važna, posebno imajući u vidu da ih čeka dva uzastopna gostovanja protiv Virtusa i Monaka, koji su direktni rivali u borbi za plej-of.

Frenk Kaminski imao je veoma dobru partiju, nagovještavajući da će biti snažan adut za ekipu u nastavku sezone. Poentirao je 17 poena, što je itekako doprinijelo pobjedi tima.

U završnih 60 sekundi meča, Partizan je vodio 79:70, a na kraju su završili sa pobjedom od 81:72. Doužer je bio sjajan sa 23 poena, dok je Ledej ubacio dva penala, od kojih je prvo povećalo prednost tima.

U trećoj četvrtini, Žalgiris je uspio izjednačiti rezultat preko Giedraitisa, ali je Panter uspio ubaciti važne poene za Partizan. Na kraju treće četvrtine, crno-beli su vodili 61:59.

U drugoj četvrtini, Partizan je odigrao odlično, a Ledej je postigao nekoliko poena uz faul. Na poluvremenu, Partizan je vodio 45:43.

U uvodnoj četvrtini, Partizan nije igrao najbolje, ali su uspjeli održavati rezultat blizu Žalgirisa. Na kraju prve četvrtine, Žalgiris je vodio 26:22.

Partizan je uspio napraviti važnu pobjedu protiv Žalgirisa, pokazujući karakter i timski duh. Ovo je izuzetno važna pobjeda koja ih stavlja u dobru poziciju za dalje takmičenje u Evroligi. Obradović je bio zadovoljan igrom svog tima, ali istovremeno svjestan da ih očekuju teški mečevi u narednom periodu.

Sada je važno da Partizan zadrži ovaj pozitivan ritam i borbenost za naredne utakmice. Ova pobjeda je podigla moral ekipe i pokazala da mogu igrati protiv jakih protivnika. Svi se nadaju da će nastaviti sa ovakvim igrama u nastavku sezone.