REMI ČELSIJA I SITIJA: Petrović SJAJAN na golu!

Fudbaleri Mančester sitija i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1 u 25. kolu Premijer lige Engleske. Izabranici Maurisija Poćetina su vodili golom Rahima Sterlinga u 42. minutu, ali je bod šampionu doneo Rodri, pogotkom u 83. minutu. Čitav meč među stativama za Čelsi je proveo i srpski internacionalac Đorđe Petrović, koji je u nekoliko navrata jako dobro intervenisao.

Drugo poluvreme donelo je mnogo uzbuđenja, prilika i sjajnih odbrana oba golmana. Siti je vršio veliki pritisak na Čelsi, sa neverovatnim posedom lopte od 91% tokom perioda od 75. do 85. minuta. Konačno, uspeli su da izjednače, zahvaljujući fantastičnom Rodriju koji je matirao Petrovića u 85. minutu. Nastavio je siti sa napadaima, ali nisu uspeli da preokrenu. Podela bodova je nakon svega viđenog možda i najpošteniji ishod.

Ranije tokom dana, Liverpul je ostvario ubedljivu pobedu protiv Brentforda sa 4:1, dok je Arsenal bio još efikasniji na gostovanju Barnliju (5:0). Ove pobede su dodatno učvrstile pozicije ova dva tima u trci za titulu u Premijer ligi. Osim Mančester Sitija i Čelsija, i ostali mečevi su doneli uzbuđenje. Fulam je poražen od Aston Vile rezultatom 1:2, dok je Njukasl odigrao nerešeno protiv Bornmuta 2:2. Notingem Forest je ostvario pobedu nad Vest Hemom rezultatom 2:0, dok je Totenhem poražen od Vulverhemptona rezultatom 1:2.

Ovaj vikend u Premijer ligi je definitivno bio uzburkan, sa mnogo uzbuđenja, preokreta i sjajnih pogodaka. Siti je ostao na drugom mestu na tabeli, iza Liverpula, ali i dalje je u trci za šampionsku titulu. Čelsi je pretpela ovaj remi, ali i dalje drži čvrstu poziciju u borbi za vrh tabele. Ove dve ekipe su pokazale kvalitet igre i borbenosti, i sigurno će nastaviti da se bore za titulu do samog kraja. Verujemo da će ova sezona doneti mnogo uzbuđenja i neizvesnosti, što je uvek ono što fudbalski navijači vole da vide.

U ovom kolu Premijer lige su viđena i neka iznenađenja, poput poraza Totenhema i pobede Notingem Foresta nad Vest Hemom. Ove utakmice su pokazale da u fudbalu uvek morate očekivati iznenađenja, i da ništa nije zagarantovano. Trka za opstanak je takođe jako neizvesna, sa mnogo ekipa koje se bore za ostanak u ligi. Svaka utakmica je važna, i svaki bod može biti od presudnog značaja.

Učestalost nastavka razvoja suprotnih mat i kontranapada u fudbalum se povećava. Timovi koriste kontranapade da uhvate protivnika u neugodnom položaju, dok suprotni napad omogućava napadajućim timovima da iskoriste prostor koji stvaraju kontranapdai. To se dešava kada napadajući tim izgubi loptu, a s druge strane, protivnički tim koristi brze tranzicije da stvori prednost u napadu.

Svojstva igre ključna za uspešne kontranapade uključuju brzinu igrača, brzo skretanje i visok nivo taktičke svesti. Kontranapadi su ujedno i metoda koju brojni timovi koriste za ubrzanje tempa igre na terenu. Kada se kontranapadi dobro izvode, igrači se kreću slobodnije i imaju veću mogućnost da prouzrokuju probleme protivničkoj odbrani.

fudbal je sport koji postaje sve popularniji širom sveta. Premijer liga Engleske je jedna od najatraktivnijih liga na svetu, sa velikim brojem navijača koji prate svaki njen meč. Iako je fudbal uvek bio popularan, ovaj sport i dalje raste u popularnosti, sa sve većim brojem mladih talenata koji sanjaju o uspehu na fudbalskom terenu. Fudbal je više od samo igre, on je način života, sa mnogo strasti, uzbuđenja i neizvesnosti.

Ovaj vikend je definitivno doneo mnogo uzbuđenja, sa svim mečevima i pogocima koji su oduševili navijače širom sveta. Fudbal je jedan od retkih sportova koji može da ispuni stadione i okupi ljude svih uzrasta i porekla. Nema sumnje da će ova sezona Premier lige doneti još mnogo uzbuđenja i neizvesnosti, i jedva čekamo da vidimo ko će na kraju osvojiti titulu. Fudbal je uvek iznenađenje, i zato je oduvek bio omiljeni sport miliona ljudi širom sveta.