Rukometaši Vojvodine poraz Flensburg EHF Liga Evrope

Rukometni klub Vojvodina nije uspeo da ostvari pobedu u drugoj rundi rukometne Lige Evrope, gde je doživeo poraz od favorizovanog Flensburga rezultatom 26:36 (13:14) u novom kolu grupe 3. Klub je pokazao veliku želju za pobedom, ali je otpor kadrovski oslabljenog tima sveden na prvu polovinu meča.

Bila su potrebna tri minuta da krcate tribine novosadske „Slane bare“ vide prvi gol u mreži Andreja Trnavca. Skandinavska kolonija u redovima nemačkog sastava bila je u vođstvu sve do povlačenja na mini pauzu.

Flensburg je imao prednost koja je narasla do +4 u 11. i 13. minutu, ali vladar Starog kontinenta iz 2014. godine nije u nijednom trenutku „gazio“ domaćina, kom su i ovog puta nedostajali povređeni reprezentativci Stefan Dodić i Vukašin Vorkapić, kapiten Miljan Vukovljak i Milan Milić.

Osvajači poslednjeg izdanja EHH kupa su imali problema u oba pravca igre, ali nisu odustajali od hvatanja priključka. Predvođeni bivšim igračem Flensburga, Petrom Đorđićem, tri puta su dolazili u priliku da izjednače rezultat, ali nisu uspeli.

Na poluvremenu rezultat je bio 13:14, a dve vezane odbrane golmana u zadnjem napadu dale su krila Vojvodini. Na tom talasu je Đorđić, šestim preciznim udarcem, poravnao odnos snaga na semaforu (14:14).

Nakon kratkog vremena, jedan od glavnih favorita za trofej LE brzo odmakao na dva koraka (14:16), odbio nove pokušaje za egal (15:16, 16:17), pa krenuo da pojačava šuterski tempo i povećava zalihu. U 46. minutu prvi put je imao osam golova viška (18:26).

Bodovi su očigledno išli na stranu Flensburga, a igrači su se približili direktnom plasmanu u sledeću fazu LE. Flensburg su do nove „recke“ vodili August Pedersen, kao osmostruki strelac, te golman Benjamin Burić (osam uspešnih odbrana), dok je u poraženom timu najviše pružio bek Petar Đorđić (10).

Sledećeg utorka Novosađani gostuju Flensburgu na Baltiku u pretposlednjem meču druge faze Lige Evrope. Takođe, prošle nedelje su poraženi od Kadetena. Pomenuti švajcarski predstavnik večeras je izgubio na gostovanju danskom Silkeborgu (36:30).