Sjajni rezultati Partizana

Atletski klub Partizan je osvojio deset medalja na Prvenstvu Srbije na seniorke i seniore koje se održalo u atletskoj dvorani na Banjici. Nakon prvog dana takmičenja, klub je imao pet odličja, a nezvanično je najtrofejniji klub šampionata.

Ivana Ilić je ponovila svoju letnju dominaciju i osvojila zlato na 60 i 200 metara. Ostvarila je pobedničko vreme od 7.35 sekundi na 60 metara, što je samo četiri stotine od sekundu sporije od seniorskog državnog rekorda. Na 200 metara prošla je kroz liniju cilja u 24.18 sekunde.

Mihajlo Katanić je postavio dva lična rekorda. Postao je šampion Srbije na 400 i vicešampion na 200 metara. Pobedničko vreme na dužoj distanci iznosilo je 48.26, a na kraćoj 22.33 sekunde. Drugi atletičar Partizana, Miloš Marković, završio je takmičenje na drugom mestu i osvojio srebro sa rezultatom 49.39.

Nikola Raičević osvojio je srebro na 3000 metara. Drugo mesto na šampionatu Srbije osvojio je sa 8.23.74.

Minja Kopunović, šampionka Srbije u juniorskoj konkurenciji, osvojila je bronzu sa istrčanih 58.70.

Atletski klub Partizan je pobedio i u muškoj štafeti 4×400 metara, dok su seniorke zauzele drugo mesto.

Bilans medalja pokazuje da se Atletski klub Partizan vraća na staze uspeha kojima uvek i pripadao, a na vama je da pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu. Također, možete instalirati našu iOS ili android aplikaciju, ili nas pratiti na društvenim mrežama.

Ovo fantastično postignuće Atletskog kluba Partizan na Prvenstvu Srbije na seniorke i seniore pokazuje talenat i predanost sportistima. Uz ovakve rezultate, očekujemo sjajnu budućnost za atletsku scenu u Srbiji.