Vaterpolisti Novog Beograda pobedili Crvenu zvezdu i osvojili Kup Srbije

Vaterpolisti Novog Beograda osvojili su Kup Srbije u Šapcu, nakon pobede u finalu nad Crvenom zvezdom rezultatom 18:15. Ova pobeda je prvi put u istoriji da je ekipa Novog Beograda osvojila Kup Srbije.

U prvoj četvrtini, Novi Beograd je bio dominantan, zahvaljujući Angelosu Vlahopulosu koji je postigao četiri gola. Ekipa je igrala agresivno i u odbrani, što je rezultiralo vođstvom od 7:4 nakon prve četvrtine, a 13:7 nakon prvog poluvremena.

Crvena zvezda je uspela da smanji na 14:10 sredinom treće četvrtine, ali je Novi Beograd stigao do maksimalne prednosti od sedam golova (17:10). Poslednja četvrtina je počela sa vođstvom od 17:11 za Novi Beograd.

U završnici meča, Crvena zvezda je zaigrala na sve ili ništa, ali Novi Beograd je uspeo da odbije njihov nalet i trijumfuje sa 18:15. Najefikasniji igrač u ekipi Novog Beograda bio je Angelos Vlahopulos sa šest golova, dok su po tri gola za Crvenu zvezdu postigli Draško Gogov, Gavril Subotić i Marko Radović.

Pobednički pehar je uručen kapitenu Novobeograđana, Filipu Filipoviću, od strane predsednika Vaterpolo saveza Srbije Viktora Jelenića.

U polufinalu, Novi Beograd je pobedio Partizan 16:8, dok je Crvena zvezda bila bolja od Radničkog 13:10.

Ova pobeda predstavlja veliki uspeh za ekipu Novog Beograda, posebno zbog činjenice da je ovo prvi put da su osvojili Kup Srbije. Sada imaju priliku da nastave sa svojim dobrim rezultatima i trijumfima u budućim takmičenjima. Ova pobeda takođe pokazuje snagu i kvalitet vaterpolo tima Novog Beograda, kao i njihovu sposobnost da se takmiče i pobeđuju najbolje ekipe u Srbiji. Čestitke od strane svih u vaterpolo zajednici su više nego zaslužene, a ova pobeda će ostati zabeležena kao istorijski trenutak za klub.

Sveukupno, Kup Srbije je bio izuzetno napet i uzbudljiv, sa izuzetnom igrom obe ekipe u finalu. Novi Beograd može biti ponosan na svoj trijumf, dok će se Crvena zvezda morati potruditi da se oporavi od poraza i nastavi sa svojim sjajnim performansama u budućim takmičenjima. Očekuje se da će ove dve ekipe nastaviti da se takmiče u budućnosti, sa nadom da će svaka od njih nastaviti da postiže uspehe svoje kluba.