Vaterpolisti Srbije porazom od Grčke završili Svetsko prvenstvo na šestom mestu

Vaterpolisti Srbije osvojili su šesto mesto na Svetskom prvenstvu, jer ih je Grčka pobijedila u utakmici za peto mesto rezultatom 15:11 (5:2, 3:3, 2:4, 5:2).

Grčka je već u prvoj četvrtini stekla tri gola prednosti, a ubrzo zatim i četiri (7:3, 8:4, 9:5, 10:6), ali je Srbija serijom 3:0 prišla na 9:10 na kraju treće deonice.

Delovalo je tada da bi izabranici Uroša Stevanovića mogli da preokrenu, imali su nekoliko napada za izjednačenje, ali je Grčka odbila nalet „delfina“ mini serijom 2:0.

Vaterpolisti Srbije osvojili su šesto mesto na Svetskom prvenstvu u Dohi nakon poraza od Grčke u utakmici za peto mjesto.

Dobro su Grci otvorili utakmicu protiv naših reprezentativaca i prva četvrtina završena je prednošću od tri gola. Ubrzo su tu prednost povećali na četiri gola (7:3, 8:4, 9:5, 10:6), ali su se srpski vaterpolisti uspjeli vratiti serijom od 3:0 i prići na samo jedan gol zaostatka prije poslednje četvrtine.

Tokom čitave utakmice naši vaterpolisti su imali priliku da se izjednače, ali su Grci odbili svaki pokušaj. I na kraju je Grčka uspjela nadmašiti srpske odbrambene akcije i osvojila utakmicu.

Predstoji nam da izvučemo sve pouke iz poraza kako bismo bili spremni za iduća nadmetanja i bitka za medalje.

Srpski vaterpolisti osvojili su brojne medalje i titule u poslednjih nekoliko godina i osvojiti ćemo ih i u budućnosti. Kvalitet i zalaganje ovog tima nesumnjivo je vrijedno pažnje. Prateći buduće nastupe možda dobijemo nove medalje.

Na ovom Svjetskom prvenstvu, naš tim je imao nekoliko veoma teških utakmica, uključujući duel protiv aktuelnih olimpijskih šampiona. Bez obzira, naši momci su pokazali borbu i kvalitet na ovom takmičenju.

Grčka vaterpolo reprezentacija je odigrala sjajnu utakmicu i zasluženo osvojila peto mesto. Njihovi igrači su bili izuzetno disciplinovani, a odbrana sjajno stajala.

Ovo svjetsko takmičenje je pokazalo da smo uspješna vaterpolo nacija i da svi trebamo biti ponosni na naše reprezentativce. Naši momci se uvijek bore sa srcem za svoju zemlju i predstavljaju nas na najbolji mogući način.

Nakon Svjetskog prvenstva, naši reprezentativci će se vratiti svojim klubovima i nastaviti sa napornim treninzima i takmičenjima. Imajući u vidu njihovu predanost i posvećenost, sigurni smo da će se naši vaterpolisti ponovno okititi medaljama na budućim takmičenjima.

Potrebno nam je još malo vremena da se oporavimo od poraza na Svjetskom prvenstvu, ali sigurni smo u naše igrače i vjerujemo u njihovu sposobnost da se vrate još jači i hrabriji.

Nastavit ćemo pratiti njihove uspjehe i zajedno s njima proslavljati sve buduće pobjede. Srbija ima tradiciju u vaterpolu i sigurni smo da ćemo se uskoro ponovno okititi medaljama na najvažnijim svjetskim takmičenjima.

Vaterpolo je jedan od najdugovječnijih i najvažnijih sportova u Srbiji, a naši reprezentativci su istinski heroji i uzori za mnoge mlade sportiste. Oni predstavljaju našu zemlju u najboljem svjetlu i zaslužuju svu podršku i priznanje za svoje napore i dostignuća.