Vaterpolistkinje Srbije eliminisane sa Evropskog prvenstva porazom od Hrvatske

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspjela ući u četvrtfinale Evropskog prvenstva, koje se održava u nizozemskom gradu Ajndhovenu. U osmini finala su poražene od Hrvatske rezultatom 11:8. Iako su srpske vaterpolistice u jednom trenutku imale vodstvo od tri gola, na kraju su ipak izgubile od Hrvatice.

U prvom poluvremenu, srpske vaterpolistice su bile u vodstvu i stekle su prednost. Međutim, početkom treće četvrtine, Srpkinje su vodile sa 7:4, ali su se Hrvatice uspjele vratiti u meč i preokrenuti rezultat. Na kraju su stigle do pobjede, iako su se srpske vaterpolistice uspjele izjednačiti na rezultat 8:8. Hrvatice su prevladale rutinski u finišu utakmice.

Kod Hrvatske, najbolja strijelkinja je bila Ana Butić sa četiri gola, dok je Brnetić dala tri, a Rozić dva gola. Sa srpske strane, najbolja strijelkinja je bila Ana Milićević sa četiri gola.

Ovim porazom, ženska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspjela ostvariti plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Međutim, ova mlada ekipa je pokazala veliki potencijal i borbenost tokom čitavog turnira. Ovo iskustvo će im sigurno pomoći u daljem napretku i u budućim takmičenjima.

Vaterpolo je tradicionalno popularan sport u ovim dijelovima Europe, a ženska reprezentacija Srbije je postigla značajan uspjeh plasiravši se na Evropsko prvenstvo. Iako nisu uspjeli proći dalje od osmine finala, ovo iskustvo će im sigurno pomoći u daljem razvoju i osnažiti ih za buduća takmičenja.

U nastavku takmičenja, domaćin Nizozemska je poražena od Mađarske, dok su Italija i Rusija prošle dalje.

Ovaj poraz će vaterpolistice Srbije sigurno motivirati da još više treniraju i rade na svom razvoju kako bi se što bolje pripremile za buduća takmičenja. Nadamo se da će u narednim godinama postizati još veće uspjehe i donijeti još više radosti svojim navijačima.

U zaključku, iako se ženska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspjela plasirati u četvrtfinale Evropskog prvenstva, ostvarile su značajan uspjeh plasiravši se na ovaj prestižan turnir. Ovo iskustvo će im sigurno pomoći u daljem razvoju i osnažiti ih za buduće izazove. Nadamo se da će nastaviti raditi naporno i postizati još veće uspjehe u budućnosti.