Vaterpolo Srbija žene eliminacija EP

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspjela proći u četvrtfinale Europskog prvenstva, budući da su izgubile od Hrvatske u osmini finala rezultatom 11:8 (2:3, 2:3, 2:1, 5:1), iako su imale vodstvo od tri gola u jednom trenutku.

Srpski igračice su dominirale tijekom prvog poluvremena stjecanjem prednosti. Početkom treće četvrtine, Srpkinje su vodile 7:4 i izgledalo je da će osigurati mjesto u četvrtfinalu, ali su se Hrvatice vratile u meč i stigle do vodstva 8:7 na početku posljednje četvrtine.

Iako su Srpkinje izjednačile na 8:8, to je bilo sve što su uspjele postići do kraja meča, a Hrvatice su rutinski stigle do pobjede u finišu.

Butić je predvodila Hrvatsku sa četiri gola, dok je Brnetić dodala još tri, a Rozić dva. Ana Milićević je predvodila Srpkinje sa četiri gola.

Hrvatska će igrati protiv Španjolske u četvrtfinalu, a taj meč je na rasporedu u srijedu.