Zvezda pobedila Valensiju Evroliga 24. kolo Arena

Poraz od Fenerbahčea i Valensije nije zaustavio košarkaše Crvene zvezde. Tim se borio za pobedu protiv direktnog rivala u borbi za plej-in u Evroligi i uspeo je pobediti Valensiju kod kuće rezultatom 82:64.

Crvena zvezda se vratila na pobedničke staze nakon dva uzastopna poraza u Evroligi. U večerašnjem meču protiv Valensije, imali su priliku da se iskupe za prethodne propuste i to su uspešno iskoristili. Zvezda je vodila tokom celog meča, a junak srpskog tima bio je Nemanja Nedović, koji je postigao 27 poena.

Druga postava Zvezde, predvođena Teodosićem i Hangom, donela je ključnu prednost početkom druge četvrtine, što je odredilo dalji tok meča.

Nakon sporijeg starta, košarkaši Zvezde podigli su tempo i serijom od 12:0, stečena je prva dvocifrena prednost u meču. Glavno oružje Zvezde bili su šutevi za tri poena, uz visoke procente u prvom poluvremenu. Nedovićeva serija u finišu poluvremena dala je Zvezdi prednost od 15 poena. Iako je Valencia smanjila razliku do poluvremena, nisu uspeli održati kontinuitet do kraja.

Zvezda je održala prednost tokom celog meča, ponekad čak i 21 poen viška. Ovom pobedom, tim Crvene zvezde je uspeo doći do učinka od 10 pobeda i 14 poraza u sezoni, dok je Valencia na skoru od 12 pobeda i 12 poraza.

Uz pobedu nad Valensijom, košarkaši Crvene zvezde pokazuju da su se vratili na staze uspeha u Evroligi i da će se boriti za mesto u Top 8 fazi takmičenja. U ostalim mečevima ovog kola, Asvel, Fenerbahče, Bajern, Baskonija, Olimpijakos, Alba, Real Madrid i Makabi takođe su igrali.