Zvezda pobedila Valensiju za 10. pobedu u Evroligi

Crvena Zvezda savladala je ekipu Valensija rezultatom 82:64 na utakmici koja se odigrala nedavno i time se revanširala za poraz u Španiji. Ova pobeda omogućila je Zvezdi da ostvari veliki korak ka plej-in zoni i zadržala im šansu da se bore za mesto među deset najboljih evropskih ekipa.

Utakmica je započela čvrstom košarkom s jakim odbranama s obe strane i izuzetno malo poena. Prva četvrtina završena je rezultatom 12:11 u korist Valensije. Međutim, druga četvrtina donela je znatno bolju igru Zvezde, koja je furiozno počela sa serijom od 12-0, stvarajući prednost koju gosti nisu mogli da stignu do kraja meča. Zvezda je održavala dvocifrenu prednost i pronalazila načine da brzo odgovori i poveća prednost kad god bi se gosti približili na manje od deset poena.

U ekipi Crvene zvezde najviše se istakao Nemanja Nedović, koji je posebno u trećoj četvrtini gotovo bez promašaja zatrpavao koš rivala. Na kraju je postigao 27 poena, pogodivši šest od sedam upućenih šuteva za tri. U timu Valensije najraspoloženiji je bio Kris Džouns, koji je ubacio 11 poena.

Ova pobeda je od velikog značaja za Crvenu zvezdu, koja se sada priprema za narednu utakmicu protiv Barselone dok ekipa Valensije gostuje Albi iz Berlina.

Utakmica je bila puna uzbuđenja, a igrači su dali svoj maksimum kako bi doneli pobedu svojoj ekipi. Čestitamo Crvenoj zvezdi na ovoj važnoj pobedi i želimo im puno uspeha u narednim utakmicama!