aba liga druga utakmica finale plej ofa Zvezda povela 2 0

Košarkaši Crvene zvezde su pobijedili Partizan u drugoj utakmici finalne serije AdmiralBet Aba lige i poveli su 2:0, te su sada blizu osvajanja titule – 80:73 (17:19, 21:19, 23.19, 19:16).

Ovaj dvoboj bio je jednako neizvjestan kao i prvi, pa je tek na dva minute do kraja jedna momčad uspjela stvoriti dvocifrenu prednost, a to je bila Zvezda koja je povela 77:67.

Već nakon manje od četiri minute igre u zadnjoj dionici, obje momčadi su ostale bez „malih prekršaja“, što je rezultiralo produženjem meča na više od dva sata. Treneri domaćih, Janis Sferopulos, i gostiju, Željko Obradović, su čestim rotacijama pokušavali pronaći pravu kombinaciju i poremetiti jedan drugoga u vođenju utakmice.

U tim trenucima igračima je padala koncentracija, što je dovodilo do čestih slobodnih bacanja, a u takvim uvjetima domaći teren ima značajnu ulogu, pa su igrači domaćih bili mirniji i sigurniji sa slobodnih bacanja.

Kada se sagleda cijeli meč u „Pioniru“, vidljivo je koliko je košarka zanimljiv sport i koliko igra ima različitih varijacija. Postavka i način igre bili su puno drugačiji u usporedbi s prvim mečom prije dva dana, ali je rezultat u prvom poluvremenu bio gotovo identičan.

U ponedjeljak je bilo 39:39, a ovog večeri 38:38, a jedini igrač koji je u tom periodu imao dvocifren broj poena bio je Nemanja Nedović, koji je ubacio više od polovice poena Crvene zvezde. Konkretno 21, a s tim učinkom je i završio meč.

Odluka trenera Zvezde, Janisa Sferopulosa, bila je da odmori Nedovića u trećoj dionici, gdje je proveo samo nekoliko minuta na terenu, što ga je izbacilo iz ritma. Miloš Teodosić tek je u završnici tog perioda postigao prve poene, ali gosti nisu iskoristili tu priliku. Ipak, uspjeli su trojkama Bruna Cabocla i Jelena Smitha ostati u igri, pa su crveno-bijeli ušli u posljednju dionicu s prednošću 61:57, no crno-bijeli nisu imali snage za preokret.

Finalna serija sada se seli u „Štark arenu“, gdje će domaćin biti Partizan, i prvi naredni dvoboj u kojem će crveno-bijeli imati meč loptu za osvajanje titule, igra se u nedjelju, 19. svibnja od 20:30 sati.

Serija se igra na tri pobjede, a treći meč je na rasporedu u utorak, 21. svibnja, također u „Štark areni“. Nakon toga slijedi potencijalno četvrti meč u subotu, 25. svibnja, u „Pioniru“.