Ajaks eliminisao Vojvodinu

Fudbaleri Vojvodine poraženi su večeras od Ajaksa rezultatom 3:1 u drugoj utakmici kvalifikacija za Ligu Evrope. Nizozemski tim je već vodio nakon prve utakmice u Amsterdamu rezultatom 1:0, te su zasluženo prošli dalje sa ukupnim rezultatom 4:1. Na današnjoj utakmici, Ajaks je poveo u 53. minutu golom Josipa Šutala, no Vojvodina je uspjela izjednačiti šest minuta kasnije pogotkom Lazara Nikolića. Nažalost, gosti su ponovno preuzeli vodstvo u 85. minutu golom Hata, dok je konačan rezultat od 3:1 postavio Bertrand Traore u 90+2. Vojvodina će se sada preusmjeriti na treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije gdje će se suočiti s Mariborom. S druge strane, Ajaks će igrati protiv Panatinaikosa u trećem kolu kvalifikacija za Liga Evrope. Sve najnovije vijesti iz svijeta fudbala možete pratiti na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.