Alba – Crvena zvezda Evroliga

U meču 23. kola Evrolige, košarkaši Crvene zvezde su gostovali ekipi Albe u Berlinu. Meč je bio izuzetno težak za Zvezdu, koja je igrala veoma slabo u prvih deset minuta. Ipak, rezultat posle prve četvrtine bio je 18:16 u korist Albe. Situacija se nije popravila ni tokom druge deonice, gde je Zvezda bila daleko od svog nivoa. Na poluvremenu, rezultat je bio 51:36 u korist domaćina.

Iako se činilo da bi Zvezda možda mogla da se vrati u igru početkom treće deonice, domaći su uspeli da održe prednost i u 27. minutu su poveli sa 65:44. Ipak, ekipa Crvene zvezde nije odustajala i uspela je da smanji zaostatak na jednocifrenu razliku u 37. minutu, kada je rezultat bio 81:72.

Na kraju, ekipa Albe uspela je da sačuva prednost i pobedi rezultatom 86:71. Najbolji strelac utakmice bio je igrač Albe Proćida, sa 23 poena.

Utakmica između Albe i Crvene zvezde deo je 23. kola Evrolige, gde su se još sastale ekipe Fenerbahčea i Valensije, Makabija i Panatinaikosa, Bajerna i Asvela, Reala i Olimpijakosa, kao i ostalih timova. Fenerbahče je pobedio Valensiju sa 88:75, dok su se ostali rezultati još čekali.

Igrač koji je posebno istaknut u ovom meču bio je Bolomboj, koji je postigao nekoliko poena u kasnijim delovima utakmice, pokušavajući da pomogne svojoj ekipi da sustigne prednost domaćina. Međutim, to nije bilo dovoljno da ekipa Crvene zvezde pobedi u ovom meču Evrolige.

Ovo je još jedan u nizu poraza ekipe Crvene zvezde u ovogodišnjem takmičenju, ali uprkos rezultatima, igrači su i dalje motivisani da nastave da se bore u Evroligi. Trener Avramović istakao je da će ekipa krenuti od slova Ž i da će svaka naredna utakmica za njih biti kao finale. Podsećamo i da je nedavno zvanično saopšteno da će trofej MVP ABA lige nositi ime po Dejanu Milojeviću, što je još jedan podsticaj za igrače Crvene zvezde da se trude i pokažu svoj najbolji rezultat u narednim utakmicama.

Meč između Crvene zvezde i Albe iz Berlina je bio izuzetno vatren i napet, a igrači su dali svoj maksimum kako bi se borili za pobedu. Nadamo se da će ekipa uspeti da se oporavi od ovog poraza i da će pokazati svoje najbolje umeće u narednim utakmicama. Sudije koje su delile pravdu na ovom meču su bile Karlos Peruđa, Mikele Rosi i Dragan Porobić, a utakmica se igrala u hali „Mercedes-Benc“ u Berlinu.

Ovaj meč je još jednom pokazao koliko je košarka uzbudljiv i dinamičan sport, te koliko igrača moraju biti maksimalno fokusirani i motivisani kako bi ostvarili pobedu. Uostalom, košarka je jedan od najpopularnijih sportova u Srbiji, te se s nestrpljenjem iščekuju naredne utakmice Crvene zvezde u kojima će imati priliku da pokažu svoje umeće i borbenost.