Alba Crvena zvezda Evroliga košarka

Crvena Zvezda su izgubili od Albe u Berlinu sa 80:89 u 23. kolu Evrolige. Zbog ovog poraza i loše igre u prve tri četvrtine, njihove šanse za stizanje do plej-ina su minimalne. Igrali su loše i protiv Asvela, a ovaj poraz je rezultirao devet pobeda u sezoni. Nisu uspeli da kombinuju dobru odbranu s napadom, a promašili su nekoliko šuteva u prvom kvartalu.

Braun, Prosida i Tomas su povećali prednost Albe na 38:26 u drugom periodu. U poluvremenu su imali 51:36 i imali su vrlo loš procenat šuteva. Nedović je otvorio drugo poluvreme s trojkom, ali su Tomas i Gideraitis brzo odgovorili. Zvezda nije mogla da postigne dovoljno poena, pa su Alba vodili 63:44 na kraju trećeg kvartala.

Ni dobra odbrana u poslednjoj četvrtini nije bila dovoljna za preokret. Ivanović je pokušao sa tajm-autom da ubaci promenu u igru, ali uzalud. Dos Santos je ubacio nekoliko poena, ali Alba ih je pobedila sa 89:80.

Sudske trojke Karlos Peruge, Mikele Rosija, i Dragan Porobića su sudio meč. Dolov je bio MVP sa 17 poena. Smart i Dos Santos su se istakli u Zvezdi. Utakmica se igrala u Mercedes Benc Areni u Berlinu.

Zvezda je impresionirala sa 51:36. Nedović je pokušao da preokrene na 85:80, ali Braun je pogodio dva bacanja kojim je potvrdio put ka trijumfu. Adam Hanga je preuzeo odgovornost s 10 poena, ali ni to nije bilo dovoljno.

Obe ekipe su igrale dobro i zaslužuju pohvale. Ponekad se porazi dese, ali oni služe kao lekcija i podsećaju nas na oblasti koje treba popraviti. U svakom slučaju, to je bio sjajan meč.