ALIMPIJEVIĆ DIVLJAO NA PARKETU! Dobio DVE tehničke ZAREDOM! Igrači se DOVATILI! Haos u porazu Bešiktaša!

Košarkaški tim Bešiktaš doživeo je poraz od ekipe Burga u odlučujućem meču, u kojem je srpski trener Dušan Alimpijević isključen tokom poslednje četvrtine. Nakon izjednačene borbe tokom prvih tri četvrtina, Bešiktaš je imao samo jedan poen u poslednjoj četvrtini, što je omogućilo Burgu da dominira i osvoji pobedu.

Alimpijević je bio nezadovoljan odlukama sudija i dobio je dve tehničke greške, što je rezultiralo njegovim isključenjem sa terena. Njegova reakcija izazvala je burne reakcije u dvorani, gde su se čule psovke na engleskom i srpskom jeziku.

Tokom drugog poluvremena, došlo je do incidenta na terenu između Ajzee Majka iz Burga i Anhela Delgada iz Bešiktaša, koji su se sukobili ispod koša. Delgado je provokativno reagovao nakon postignutog poena, ali su ostali igrači i stručni štabovi sprečili eskalaciju.

Nakon isključenja Alimpijevića, ekipa Burga ostvarila je seriju od 13:1 i nastavila da postiže poene do kraja meča. Najbolji u pobedi Burga bio je Maksim Salaš sa 19 poena, dok je Aksel Žulijan dodao 11 poena. U ekipi Bešiktaša istakao se Derek Nidam sa 18 poena.

Iako je Bešiktaš bio ravnopravan tokom većeg dela meča, neuspešna poslednja četvrtina značajno je uticala na ishod, pa je ekipa Burga prošla u finale. Navijači Burga su bili oduševljeni ovom pobedom, dok će Bešiktaš morati da se pripremi za naredne izazove.

Ukupno, meč je bio zanimljiv i pun uzbuđenja, ali je ekipa Burga uspela da iskoristi priliku i zasluženo prođe dalje. Pobeda je donela radost njihovim navijačima, dok će Bešiktaš morati da analizira svoju igru i pripremi se za buduće utakmice. Svi navijači košarke imali su priliku da uživaju u ovom intenzivnom meču i da uživaju u sportskom nadmetanju na visokom nivou.