Alkaraz nakon četiri seta stigao do četvrtfinala Vimbldona

Španjolski tenisač Karlos Alkaraz nastavlja impresivan niz na Wimbledonu, gdje je uspio obraniti titulu pobjednika. Nakon što je pobijedio francuskog tenisača Uga Humberta u četvrtfinalu rezultatom 6-3, 6-4, 1-6, 7-5, Alkaraz se plasirao među osam najboljih na najprestižnijem teniskom turniru. Njegov sljedeći suparnik bit će pobjednik meča između Amerikanca Tommyja Paula i Španjolca Roberta Bautiste Aguta.

Unatoč tome što je Alkaraz dominirao u prva dva seta i triput slomio servis Humberta, u trećem setu je doživio poraz te je protivniku prepustio samo jedan gem. U četvrtom setu Alkaraz je imao vodstvo od 3-1, no onda je izgubio tri gema zaredom i bio suočen s tri ‘break’ lopte kod vodstva Humberta od 4-3. Ipak, uspio se izvući, vratiti ‘break’ te doći do pobjede s 7-5 u četvrtom setu.

Ova pobjeda donosi Alkarazu nadu u obranu naslova na Wimbledonu te će španjolski tenisač tražiti svoju sreću u polufinalu protiv jakog suparnika. Alkaraz je već osvojio tri Grand Slam naslova te je jedan od najtalentiranijih mladih tenisača današnjice.

Ukoliko želite pratiti njegove daljnje nastupe i rezultate, možete ga pratiti na društvenim mrežama poput Facebooka i Instagrama, kao i na službenim teniskim profilima. Ostanite uz nas kako bismo zajedno pratili tenisku karijeru Karlosa Alkaraza i ostalih vrhunskih tenisača.