Anđušić preveo Dubai preko Morave

Košarkaši Borca iz Čačka doživjeli su poraz na domaćem terenu od Dubaija rezultatom 87:74 u četvrtom kolu AdmiralBet ABA lige. Najefikasniji u ekipi Borca bili su Paulis Valinskas i Marko Pavičević sa po 16 poena, dok je Danilo Anđušić predvodio Dubai sa 16 poena, a Avud Abas je dodao 15 poena.

Prva četvrtina je bila izjednačena, ali je Dubai stekao dvocifrenu prednost do poluvremena rezultatom 47:36. Gostujući tim je kontrolirao rezultat u drugom poluvremenu i osvojio treću pobjedu u ABA ligi, dok je Borac ostao na jednoj pobjedi.

U ostalim utakmicama četvrtog kola AdmiralBet ABA lige, Krka je pobijedila Cibonu 81:74, Cedevita Olimpija je slavila protiv Splita rezultatom 76:74, Partizan je pobijedio Studentski Centar 80:60, Crvena zvezda je savladala Igokeu 91:68, Budućnost je bila bolja od Zadra rezultatom 91:55, Mega je svladala Mornar 84:59, dok Spartak Subotica igra protiv FMP-a u ponedjeljak.

AdmiralBet ABA liga je u punom jeku, a ljubitelji košarke imaju priliku da prate vrhunske utakmice i uživaju u izvedbama najboljih ekipa iz regiona. Borac će nastaviti da se bori za poziciju u vrhu tabele, dok će Dubai pokušati da nastavi svoj uspješan start sezone. Naredne utakmice će pokazati ko će završiti kao lider lige i ko će se boriti za titulu prvaka.