Argentina vlada Amerikom! Haos, kašnjenje, suze Mesija, ali „gaučosi“ su u istoriji

Fudbaleri Argentine osvojili su Kup Amerike golom Lautara Martinesa u 112. minuti meča protiv Kolumbije 1:0! Argentina je postala tek druga reprezentacija koja je vezala tri velika trofeja, nakon Španije, koja je to učinila u periodu od 2008. do 2012. godine.

Meč je bio pun uzbuđenja, ali je kasnio zbog nereda navijača ispred stadiona. Mnogi su pokušali ući bez karte kroz ventilacione otvore, a policija je morala privremeno zatvoriti jedan deo ulaza. Kada je meč počeo, Kordoba je u sedmom minutu pogodio stativu nakon pokušaja glavom. U nastavku susreta, nije bilo golova nakon 90 minuta.

U drugom poluvremenu, Argentina je ostala bez Lionela Mesija zbog povrede članka koju je zadobio u 66. minuti. To je dodatno motivisalo argentinske igrače, koji su krenuli u ofanzivu. Međutim, gol nije postignut sve do produžetaka. Lautaro Martines postao je heroj Argentine golom u 112. minuti, nakon što ga je pro pronašao Đovani Lo Selso.

Argentina je osvojila Kup Amerike po 16. put u istoriji, postavši rekorderi jer su bili izjednačeni sa Urugvajem, koji je osvojio Kup Amerike pre tri godine. Ovo je bio veliki uspeh za argentinski fudbal, a igrači su pokazali veliku borbenost i profesionalnost tokom celog turnira. Argentina je sok imala na putu do finala, ali su uspeli da se izbore za pobedu i osvoje titulu.

Uspeh Argentine je dodatno obradovao njihove navijače, koji su dugo čekali na novi trofej. Lautaro Martines je postao heroj naroda nakon što je postigao odlučujući gol u finalu. Ova pobeda će ostati upamćena kao jedna od najvećih u istoriji argentinskog fudbala.

U zaključku, Argentina je osvojila Kup Amerike golom Lautara Martinesa u 112. minuti meča protiv Kolumbije 1:0. To je bio veliki uspeh za argentinski fudbal, koji je pokazao svoju borbenost i profesionalnost tokom celog turnira. Ova pobeda će ostati upamćena kao jedna od najvećih u istoriji Argentine, a igrači su dokazali da imaju kvalitet da se nose sa najboljim ekipama na svetu.