Atalanta Liverpul Roma Milan polufinale Liga Evrope Benfika

Nakon teškog poraza na „Enfildu“, Liverpul je stigao u Bergamo sa nadom da će nadoknaditi tri gola zaostatka iz prvog meča protiv Atalante. Međutim, uprkos boljoj igri u revanšu, Liverpul nije uspeo da se plasira u polufinale Lige Evrope. Atalanta je pobedila rezultatom 1:0, zahvaljujući čvrstoj odbrani, i obezbedila mesto među četiri najbolje ekipe u ovom evropskom takmičenju. Liverpul je poveo golom Salaha iz penala, ali nije uspeo da izbori prolaz dalje.

Liverpul je imao veći posed lopte, ali se činilo da je treneru Jirgenu Klopu važnija Premijer liga u ovom trenutku. Atalanta je uspela da sačuva vođstvo i da se ponekad upusti u ofanzivu. U nekoliko navrata, Atalanta je imala izgledne prilike, a Liverpul je pretežno pretili preko Salaha. Egipćanin je imao nekoliko šansi, ali nije uspeo da ih iskoristi.

U drugoj polovini meča, Liverpul se istrošio u prvom poluvremenu, dok je Atalanta uspela da održi tempo i odbrani vođstvo. U isto vreme, Roma je igrala protiv Milana na „Olimpiku“ i pobedila rezultatom 2:1. Roma je rano postigla dva gola i uspela da sačuva vođstvo do kraja meča, iako je imala igrača manje od 31. minuta.

Na „Olimpiku“, Roma je od starta bila angažovana, stekla je dva gola prednosti i uspela da sačuva vođstvo do kraja meča. Milan je pokušavao da iskoristi brojčanu prednost, ali nije uspeo da nadigra „vučicu“. U drugom poluvremenu obe ekipe su imale prilike, ali nisu uspele da postignu golove sve do finiša meča.

Na kraju, Roma je zasluženo prošla u polufinale Lige Evrope. U drugoj utakmici večeri, Vest Hem i Leverkuzen su odigrali nerešeno 1:1. „Čekićari“ su vodili do 89. minuta, kada je Leverkuzen uspeo da izjednači i ostane neporažen. Leverkuzen je takođe imao pobedu u prvom meču, pa će se boriti za trofej Lige Evrope.

Što se tiče Liga Evrope, revanši četvrtfinala su doneli sledeće rezultate: Roma – Milan 2:1, Vest Hem – Bajer Leverkuzen 1:1, Atalanta – Liverpul 0:1, dok je utakmica Marsej – Benfika još u toku. Uskoro ćemo saznati koje će se ekipe plasirati u polufinale ovog evropskog takmičenja.