Atletiko pobeda Borusija Liga šampiona fudbal

Atletico Madrid je nedavno uspio pobijediti Borussiju iz Dortmunda rezultatom 2:1 na svom terenu u UEFA Ligi šampiona. Ova pobjeda doprinijela je povećanju prednosti prije revanša četvrtfinala u Njemačkoj. Atletico je dominirao u prvom poluvremenu, koristeći visok pritisak i agresivnu igru kako bi paralizirao goste iz Dortmunda. Golovima De Pola i Lina, Atletico je stekao prednost od 2:0, dok su gosti napravili kardinalne greške u odbrani.

Atletico Madrid je neporažen u svojih posljednjih 16 utakmica u nokaut fazi Lige šampiona na svom stadionu. Nakon postizanja vodstva, Madridski tim obično nastoji dodatno povećati svoju prednost. Međutim, Dortmund je uspio smanjiti zaostatak preko Alea, iskoristivši prilike nakon nekoliko promašaja Atletica. Madriđani su tako propustili nekoliko prilika za postizanje dodatnih golova, ali ipak su zadržali svoje vodstvo do kraja susreta.

Osim ovog susreta, odigrane su i druge utakmice u UEFA Ligi šampiona. Real Madrid i Manchester City su odigrali neriješeno 3:3, dok je Arsenal odigrao 2:2 protiv Bayerna. Revanši ove dvije utakmice će se odigrati 17. aprila. U drugom danu natjecanja, PSG je izgubio od Barcelone rezultatom 3:2, dok je Atletico Madrid pobijedio Borussiju iz Dortmunda rezultatom 2:1. Revanši ovih utakmica će se održati 16. aprila.

U polufinalnom dijelu natjecanja, Arsenal ili Bayern će se susresti sa Real Madridom ili Manchester Cityem, dok će Atletico Madrid ili Borussia Dortmund igrati protiv PSG-a ili Barcelone. Mečevi polufinala zakazani su za 30. april i 7. maj. Finale UEFA Lige šampiona će se održati 1. juna u Londonu. Atletico Madrid se nada osvajanju ovog prestižnog trofeja i nastavku svog pozitivnog niza u natjecanju.