Austrija savladala Poljsku na EURO 2024

Austrija pobijedila Poljsku rezultatom 3:1 u utakmici na EURO 2024
Nakon sjajne igre i pritiska protiv Francuske, Austrija je pokazala da ima namjeru ostati u natjecanju i protiv Poljske. Sa rezultatom 3:1, igrači Ralfa Ragnika su osvojili tri boda i sada se nadaju porazu Holandije kako bi im se otvorila vrata osmine finala.

Iako je Poljska dobro izgledala u prvom dijelu, razlika u kvaliteti postala je očita kako je utakmica odmicala. Iako je Robert Lewandowski ušao u igru tek pola sata prije kraja, jasno je bilo da ni on nije mogao promijeniti ishod utakmice. Za Poljsku ostaje nada u pobjedu nad Francuskom kako bi se plasirali u sljedeću fazu natjecanja kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Golove za Austrijance postigli su Patrik Wimmer (9′), Christoph Baumgartner (66′) i Marko Arnautović (78′), dok je Kšištof Pjatek pružio malo nade Poljacima svojim golom u 30. minuti.

Austrija je pokazala svoju namjeru već u devetoj minuti, kada je Gernot Trauner postigao gol nakon dobrog centaršuta. Iako su Austrijanci nastavili vršiti pritisak, Poljska je uspjela izjednačiti rezultat preko Pjateka u 30. minuti. Međutim, Austrijanci su poveli u 66. minuti golom Baumgartnera, a Arnautović je potvrdio pobjedu u 78. minuti.

Poljacima je ostala nada u preokret, ali promjene u napadu nisu donijele očekivane rezultate. Austrija je iskoristila prilike za kontranapade, a Arnautović je postigao još jedan gol iz kaznenog udarca u 78. minuti.

Poljska sada nema bodova, dok Austrija ima tri boda. Poljskoj predstoji izazov u posljednjem kolu protiv Francuske, dok Austrija igra protiv Nizozemske. Očekuje se zanimljiva završnica u skupini D na EURO 2024.