Auu, kakva golčina! Pogodio sa 40 metara u poslednjem minutu i doneo finale Kupa (VIDEO)

Fudbaler Pafosa, Muamer Tanković (29), postigao je prelep pogodak u revanšu polufinala Kupa Kipra protiv Apolona (1:1). Majstorija iskusnog ofanzivca već je postala viralna na društvenim mrežama zahvaljujući načinu na koji je zatresao mrežu i važnosti utakmice.

Utakmica je bila izuzetno napeta, a Apolon je poveo golom Sagala sa bele tačke u drugom poluvremenu. Svi su očekivali produžetke, ali Tanković nije bio zadovoljan tim ishodom. U poslednjem trenutku, prihvatio je loptu na levoj strani terena i sa oko 40 metara udaljenosti od gola iskoristio priliku. Njegov udarac završio je u mreži, ostavljajući domaće igrače i navijače u šoku.

Pafos je nakon Tankovićevog spektakularnog gola uspeo izboriti plasman u veliko finale Kupa Kipra, gde će se sastati sa Omonijom. Omonija je u polufinalu bila bolja od Arisa iz Limasola, ostvarivši ukupnu pobedu od 3:0. U finalu će također nastupiti i srpski igrači, Nemanja Miletić i Veljko Simić, čineći atmosferu finalnog meča još zanimljivijom.

U drugim fudbalskim vestima, fudbaleri Real Madrida su sinoć eliminisali Mančester siti nakon boljeg izvođenja penala i plasirali se u polufinale Lige šampiona. Andrej Lunjin, golman Mančester sitija, postao je junak večeri nakon što je odbranio jedanaesterac Mateu Kovačiću, uz pomoć svojih saigrača.

Fudbalskim ljubiteljima ove nedelje pružene su uzbudljive utakmice širom Evrope, a pogodak Muamera Tankovića sigurno će ostati zapamćen kao jedan od najlepših trenutaka kiparskog fudbala. Nestrpljivo se očekuje finale Kupa Kipra, gde će se Pafos suočiti sa izazovom osvajanja prvog Kupa u svojoj istoriji. S druge strane, Omonija će imati priliku da pokaže svoju snagu i odbrani titulu, uključujući i poznate srpske fudbalere u svojim redovima.