Bajer Leverkuzen prvi put u istoriji šampion Nemačke

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena su osvojili svoju prvu titulu šampiona Nemačke u istoriji, pobedivši Verder rezultatom 5:0 u 29. kolu Bundeslige. Ova pobeda je značajna jer je Leverkuzen prekinuo dominaciju Bajerna, koji je osvojio poslednjih 11 uzastopnih titula u Bundesligi.

Ekipa trenera Ćabija Alonsa sada ima 79 bodova, što je 16 više od drugoplasiranog Bajerna. Ovo je bio neverovatan uspeh za Leverkuzen, koji je stigao do istorijskog trofeja bez poraza. Ova pobeda je značajna jer su konačno uspeli da skinu nadimak „Neverkuzen“ koji su dobili zbog neuspeha u finalima i velikih utakmica.

U ovoj utakmici su se istakli Viktor Bonifejs koji je postigao gol iz penala u 25. minutu, Granit Džaka koji je postigao gol u 60. minutu, kao i Florijan Virc koji je postigao tri gola u 68, 83. i 90. minutu. Leverkuzen je tokom cele sezone bio dominantan, sa 43 utakmice bez poraza, i trenutno su u igri za trofej u Kupu Nemačke, kao i za četvrtfinale Lige Evrope.

Bajer Leverkuzen je osnovan pre skoro 120 godina, ali uprkos dugoj istoriji, do sada su imali samo jedan trofej u Kupu Nemačke osvojen 1993. godine, kao i jedan trofej u Kupu UEFA osvojen 1988. godine. Ova titula šampiona Nemačke će zauvek ostati upamćena kao najveći uspeh u istoriji kluba.

Ovo je bila fantastična sezona za Leverkuzen, koja se završila trijumfalno sa osvajanjem titule šampiona. Čestitamo igračima, trenerima i navijačima Bajera iz Leverkuzena na ovom velikom uspehu i nadamo se da će nastaviti da beleže uspehe i u budućnosti.