Barbora Krejčikova finale Vimbldon tenis

Barbora Krejčikova je impresionirala teniski svet svojim trijumfom nad Elenom Andrejevnom Ribakinom na Vimbldonu. Krejčikova je uspela da se vrati nakon gubitka prvog seta i na kraju trijumfuje rezultatom 2:1 (3:6, 6:3, 6:4). Ova pobeda joj je donela priliku da se bori za svoju prvu titulu u Londonu, protiv Jasmine Paolini.

Sudija meča Marija Veljović obavljala je svoj posao besprekorno, bez grešaka. Krejčikova je imala prednost od 2:0 u međusobnim duelima sa Ribakinom, ali Ruskinja, koja igra pod zastavom Kazahstana, bila je favorit na travi.

Ribakina je brzo povela 4:0 u prvom setu, ali Krejčikova je uspela da se vrati sa dva brejka i ostane u meču. Ipak, Čehinja je izgubila tri od četiri svoja servisa, što je rezultiralo gubitkom seta rezultatom 6:3.

Krejčikova, osvajačica Vimbldona 2022. godine, pokazala je puno samopouzdanje na travi. Iako je delovala nonšalantno, razornim udarcima je pokušavala da se probije do svojeg trećeg finala Grend slem turnira.

U drugom setu, Krejčikova je uspela da odbrani svoje servise, napravi brejk i povede sa 5:2. Ribakina je napravila veliki broj neiznuđenih grešaka, što je igralo u korist Krejčikove. Čehinja je uspela da izjednači set rezultatom 6:3.

U odlučujućem setu obe igračice su čvrsto držale svoje servise u prvih šest gemova. Krejčikova je uspela da napravi brejk u sedmom gemu za vođstvo od 4:3. Nastavila je da igra čvrsto i fokusirano, i na kraju, posle dva sata i osam minuta, izborila je svoje drugo Grend slem finale u singlu.

Pored uspeha u singlu, Krejčikova je osvojila sedam Grend slemova u dublu, kao i tri u miks dublu. Njena igra na Vimbldonu ove godine impresionirala je mnoge ljubitelje tenisa i postavlja je kao jednu od favorita za osvajanje titule.

Krejčikova će se sastati sa Jasminom Paolini u finalu, gde će imati priliku da pokaže svoje talente i osvoji prvu titulu na Vimbldonu. Njen uspon na vrhunski nivo tenisa je impresivan, a mnogi se nadaju da će nastaviti da dominira na teniskim terenima širom sveta.