Barcokas poželeo sreću Partizanu: Impresivna atmosfera, sve najbolje Željku!

Košarkaška utakmica između Partizana i Olimpijakosa završena je rezultatom 69:74 nakon što su košarkaši Partizana izgubili prednost od 13 poena u poslednjoj četvrtini. Olimpijakos sada ima skor 20-12, dok Partizan ima skor 14-18. Trener Olimpijakosa, Jorgos Barcokas, pohvalio je atmosferu na utakmici u Beogradu i naglasio da je poslednja četvrtina bila ključna za pobedu. Barcokas je također otkrio da se Nikola Milutinov oporavlja od operacije i počeo je da trenira, dok Filip Petrušev treba još desetak dana oporavka. Grčki strateg analizirao je veći broj ofanzivnih skokova Partizana i naglasio da je agresivna igra na bekovima bila ključna za pobedu.

Prošle sezone, Jorgos Barcokas nije mogao da predvodi Olimpijakos u Beogradu zbog povrede, ali večerašnja utakmica u „Areni“ je bila vatreno krštenje za njega pred navijačima Partizana. Barcokas je pohvalio atmosferu na utakmici i istakao da je bila impresivna. Olimpijakos je bio nervozan u prve tri četvrtine, ali je poslednja deonica bila dominantna za njih, zahvaljujući dobroj odbrani Papanikolaua, Vokapa i Vilijams-Gosa. Olimpijakos planira da nastavi sa dobrim rezultatima u preostale dve utakmice kako bi obezbedili što bolju poziciju pred plej-of.

Nikola Milutinov i Filip Petrušev nisu bili deo tima Olimpijakosa zbog povreda. Barcokas je otkrio da Milutinov počeo da trenira nakon operacije, ali još nije spreman za kontakt, dok se Petrušev očekuje da se oporavi za desetak dana. Barcokas je također analizirao ofanzivne skokove Partizana i istakao da je njihova ideja bila agresivnost na spoljnu liniju crno-belih. Panter je dobro otvorio utakmicu za Partizan, ali su se Olimpijakosovi bekovi borili pod košem. Nakon razgovora na poluvremenu, Olimpijakos je popravio svoju igru u odbrani i skoku.

Olimpijakos je uspeo da pobedi Partizan u večerašnjoj utakmici uprkos teškoj situaciji u poslednjoj četvrtini. Trener Barcokas pohvalio je atmosferu u Beogradu i istakao važnost timskog rada i dobre odbrane za njihovu pobedu. Sa povratkom Milutinova i Petruševa na parket, Olimpijakos se nada boljim rezultatima u narednim utakmicama kako bi osigurali što bolju poziciju pred plej-of. Agresivna igra na spoljnu liniju Partizana bila je ključ za pobedu Olimpijakosa, koji je uspeo da se vrati u igru i ostvari važnu pobedu na gostujućem terenu. S obzirom na trenutni skor i formu timova, Olimpijakos ima bolje šanse za plasman u plej-of u poređenju sa Partizanom, ali ništa nije sigurno dok se ne odigraju sve preostale utakmice. Navijači obe ekipe mogu očekivati uzbudljive duele u narednim rundama takmičenja.