BARSA PREŽIVELA MESTALJU! Levandovski ULEPŠAO debi novog trenera!

Posljednja utakmica prvog kola La Lige donijela je susret između Valencije i Barcelone, gdje je Barcelona kao gost pobijedila rezultatom 2:1. Junak utakmice bio je Robert Lewandowski, koji je postigao oba gola za svoj tim.

Lewandowski je pokazao svoj golgeterski talent i važnost za tim Barcelone, koji će ovisiti o njegovim nastupima ove sezone. Njegova sjajna igra podsjetila je na njegove dane u minhenskom Bajernu, a kada je u formi, donosi pobjede svom timu.

Kapiten poljske reprezentacije je postigao dva gola protiv Valencije, prvo u 45. minuti kada je asistirao Laminu Jamalu, a zatim i iz penala u 48. minuti. Nakon izjednačenja, Barcelona je lakše igrala u nastavku utakmice i uspjela doći do pobjede.

– Las Palmas – Sevilja 2:2

U nedjelju su na rasporedu utakmice Sosijedad – Rajo Valjekano i Majorka – Real Madrid, dok će se u ponedjeljak sastati Valjadolid – Espanjol i Viljareal – Atletiko Madrid.

Prvo kolo La Lige donijelo je uzbuđenje i sjajne nastupe, a pobjeda Barcelone nad Valencijom pokazala je da će Barcelona i ove sezone biti ozbiljan konkurent za titulu. Lewandowski je pokazao svoju ključnu ulogu u timu i već na početku sezone je postigao važne golove za svoj tim.

La Liga je počela s uzbuđenjem i napetošću, a očekuje se da će ova sezona biti puna neizvjesnosti i vrhunskih utakmica. Fanovi fudbala imaju mnogo toga za očekivati u narednim kolima, a već sada je jasno da će Lewandowski biti jedan od ključnih igrača Barcelone u borbi za titulu.