Barselona Levandovski fudbal Primera

Robert Levandovski je postigao het-trik za Barselonu u utakmici protiv Alavesa, što je rezultiralo pobjedom od 3:1. Levandovski je postigao tri gola za samo 31 minutu i šest sekundi, što ga čini četvrtim najbržim igračem koji je postigao het-trik za Barcelonu u La Ligi, te najbržim u slučaju gostovanja. Pre Levandovskog, brži su bili Eto (2008, Almeria, 23 minuta), Tehada (1954, Sosijedad, 28) i Mesi (2011, Majorka, 29).

Barselona je imala savršeno prvo poluvreme, postigavši tri gola iz prvih pet udaraca, što je rezultiralo novom pobjedom i dodatna tri boda pred reprezentativnu pauzu. Iako je jedan gol Martineza poništen na kraju prvog dijela, Alaves nije uspio više uraditi u ovoj utakmici. Iako su domaćini pokušavali u nastavku susreta smanjiti poraz, Barcelona je bila bliža postizanju četvrtog gola.

U ostalim utakmicama 9. kola La Lige, rezultati su bili sljedeći: Leganjes – Valensija 0:0, Espanjol – Majorka 2:1, Hetafe – Osasuna 1:1, Las Palmas – Selta 0:1, Real Valjadolid – Rajo Valjekano 1:2, Real Madrid – Viljareal 2:0, Đirona – Atletik Bilbao 2:1, te Sevilja – Betis i Real Sosijedad – Atletiko Madrid koje su zakazane za kasnije tokom dana.

Ukupno gledano, Barselona je zasluženo osvojila pobjedu protiv Alavesa, zahvaljujući fantastičnoj igri Roberta Levandovskog. Het-trik ovog poljskog asa je bio ključni faktor u pobjedi njegovog tima, čime je dokazao svoj talenat i kvalitetu. Svi gledatelji su uživali u ovom spektakularnom nastupu i jedva čekaju vidjeti što će sljedeće donijeti La Liga.