Basketaši Srbije osvojili srebrnu medalju na EP

Reprezentacija Srbije ostvarila je odličan uspjeh na Evropskom prvenstvu u košarci 3X3 osvojivši srebrnu medalju. U finalu koje se igralo u Beču, Austrija je bila uspješnija te su naši basketaši poraženi rezultatom 18:17. Ovo je prva medalja za Srbiju na evropskim prvenstvima nakon serije od pet uzastopnih titula.

Naši igrači, Strahinja Stojačić, Stefan Kojić, Marko Branković i Nemanja Barać, borili su se do posljednjeg trenutka, ali nisu uspjeli svladati domaćina. Austrija je tako prekinula dominaciju Srbije i osvojila prvo mjesto na ovom natjecanju.

Litvanija je osvojila brončanu medalju nakon pobjede nad Švicarskom rezultatom 21:18 u meču za treće mjesto. Natjecanje je bilo izuzetno uzbudljivo i puno neizvjesnosti, a publika je mogla uživati u vrhunskim sportskim nastupima.

Ovo je još jedan važan korak za razvoj košarke 3X3 u Srbiji, koja sve više postaje prepoznata na međunarodnoj sceni. Srbija ima sjajne basketaše koji su sposobni za velika dostignuća i sigurno će se boriti za nove medalje u budućnosti.

Nadamo se da će ova medalja inspirirati mlade igrače da se bave košarkom 3X3 i ostvare svoje sportske snove. Uz podršku stručnih trenera i cijele zajednice, sigurni smo da će srpska reprezentacija nastaviti ostvarivati uspjehe na međunarodnoj razini.

Čestitamo reprezentaciji Srbije na sjajnom nastupu na Evropskom prvenstvu u košarci 3X3 i želimo im puno uspjeha u budućim natjecanjima. Srbija je pokazala svoju sportsku strast i talent, a sigurni smo da će nastaviti donositi radost svojim navijačima širom svijeta.