Baskonija pobedila Virtus u plej-inu, naredni protivnik Real Madrid

Košarkaški klub Baskonija uspio je pobijediti Virtus s rezultatom 89:77 u play-in utakmici Eurolige i time se plasirati u četvrtfinale play-offa gdje će se suočiti s Real Madridom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri gdje su obje momčadi imale prednost koja nije prelazila pet poena, a na poluvremenu rezultat je bio izjednačen 41:41.

No, u trećoj četvrtini Markus Howard počeo je igrati vrlo dobro, što je značilo da se i Baskonija počela razigravati. Pod vođstvom Duška Ivanovića, momčad je po prvi put stigla do dvocifrene prednosti te je ulaskom u zadnji period imala prednost od 72:57. Baskonija nije ispustila tu prednost te je uspjela doći do pobjede.

Markus Howard predvodio je Baskoniju s 28 poena, Matthew Costello dodao je 19, dok je Vanja Marinković postigao pet poena. Na strani Virtusa, Tornike Shengelia postigao je 15 poena, dok je Daniel Hackett dodao dva manje. Ognjen Dobrić proveo je samo pola minute na terenu bez postignutog učinka.

Ova pobjeda omogućila je Baskoniji da se plasira u četvrtfinale Eurolige gdje će se sastati s Real Madridom, jednim od najvećih klubova u Europi s bogatom košarkaškom tradicijom.

Real Madrid je također zabilježio pobjedu u svom play-in susretu te će biti težak protivnik za Baskoniju. No, s obzirom na njihovu predstavu protiv Virtusa, Baskonija ima puno samopouzdanje i vjeruje da mogu iznenaditi Real Madrid.

Baskonija je poznata po svojoj snažnoj obrani i sposobnosti da igraju kao tim. Imaju raznolik napad s različitim igračima koji mogu preuzeti odgovornost i postići poene. Ako uspiju nastaviti s ovom igrom i pružiti sve od sebe, mogli bi imati šanse protiv Reala.

Uzbuđenje i napetost rastu kako se približavamo četvrtfinalu Eurolige, a navijači su uzbuđeni zbog onoga što će se dogoditi. Baskonija pokazuje da su spremni za izazov i da imaju potencijal za velike stvari.

Evo nekoliko zanimljivih činjenica o Baskoniji:

1. Klub je osnovan 1959. godine te je jedan od najpoznatijih i najuspješnijih klubova u Španjolskoj.
2. Ovo nije prvi put da su se plasirali u četvrtfinale Eurolige, a nadaju se da će ovaj put otići još dalje.
3. Imaju veliku podršku navijača koji ih bodre na svakoj utakmici i daju im dodatnu motivaciju.
4. Klub je poznat po razvoju mladih igrača te imaju uspješnu školu košarke.
5. Baskonija je bila domaćin Final Four Eurolige 2019. godine, a to je bio veliki uspjeh za klub.

Sve ovo samo dodaje ugledu Baskonije te pokazuje da su ozbiljan konkurent u Euroligi i da su sposobni za iznenaditi mnoge klubove.

Četvrtfinale play-offa Eurolige bit će prava poslastica za ljubitelje košarke, a navijači Baskonije uzbuđeni su zbog onoga što će se dogoditi. Može li Baskonija nastaviti svoj uspjeh i pobijediti Real Madrid? Samo vrijeme će pokazati, ali jedno je sigurno – bit će uzbudljivo gledati njihovu borbu na parketu.