Belingem u 91. minutu bacio Barsu na kolena! Real gazi ka tituli

Fudbaleri Real Madrida su večeras ostvarili pobedu protiv Barselone sa 3:2 nakon preokreta u 26. kolu Primere. Utakmica, poznata kao „el klasiko“, bila je puna uzbuđenja, a golom Džuda Belingema u 91. minutu Real Madrid je stigao do pobede. Ovo im je omogućilo da stignu na korak do osvajanja šampionske titule, sa 11 bodova prednosti nad drugoplasiranom Barselonom.

Duel između ova dva španska giganta očekivano je bio spektakularan, a čak i najbolji srpski teniser Novak Đoković je bio prisutan u loži. Barselona je dva puta imala prednost tokom meča, ali to na kraju nije bilo dovoljno da pobedi Real Madrid u Madridu.

Barselona je dočekana u „Santijago Bernabeu“ sa puno nade, ali nakon nedavne eliminacije u Ligi šampiona, domaćin je imao prednost. Međutim, Barselona je povela već u 6. minutu golom Kristensena, nakon greške golmana Lunjina. Real Madrid je brzo izjednačio iz penala, a Vinisijus je bio precizan za 1:1.

Nakon prvog poluvremena koje je obeležila De Jongova povreda, drugo poluvreme započelo je mirnije sa retkim prilikama za oba tima. Ipak, Barselona je ponovo povela u 69. minutu golom Lopeza, ali je Real Madrid uspeo da se vrati u igru brzo golom Vaskeza u 73. minutu. Belingem je postigao gol u 91. minutu i doneo Real Madridu pobedu od 3:2.

Real Madrid je sada na korak do osvajanja šampionske titule u Primeri, dok se Barselona bori da zadrži drugo mesto. Meč između ova dva tima bio je neverovatno uzbudljiv, sa puno golova i preokreta, što je samo potvrdilo kvalitet španskog fudbala i rivalstvo između ova dva kluba. Sledi završnica španske lige gde se očekuje još mnogo uzbuđenja i neizvesnosti.