Bez pobednika na meču Škotske i Š

U grupi A Evropskog prvenstva 2024. godine situacija se zahuktava. Nemačka je već obezbedila plasman u nokaut fazu, ali trka za drugo i treće mesto je i dalje široko otvorena. Remi Škotske i Švajcarske od 1:1 dodatno je zakomplikovao stanje u grupi.

Nemci su trenutno na prvom mestu sa šest bodova, dok Švajcarci imaju četiri, Škoti jedan, a Mađari nula. U poslednjem kolu, Škotska i Mađarska će se boriti za treće mesto, dok će Švajcarska igrati protiv Nemačke u pokušaju da osigura drugo mesto.

Škotska je povela u večerašnjoj utakmici sa Švajcarskom zahvaljujući golu Skota Mektomineja u 13. minutu. Međutim, Švajcarci su se brzo vratili i izjednačili preko Đerdana Šaćirija u 26. minutu. Usledila je nova prilika za Škotsku preko Dana Ndojea, ali je gol poništen zbog ofsajda, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu obe ekipe su odigrale jaki dueli, ali nije bilo većih prilika za golove. Švajcarska je imala nekoliko opasnih trenutaka, ali nisu uspeli da savladaju golmana Škotske. Igra se intenzivno nastavila do kraja, ali ni jedna ekipa nije uspela da postigne gol, pa je meč završen rezultatom 1:1.

Ova nerešena utakmica otvara pitanje o tome ko će se plasirati u nokaut fazu, a odluka će pasti u poslednjem kolu. Škotska i Švajcarska su završile meč sa po bodom, a prvi strelac bio je Mektominej za Škotsku, dok je Šaćiri postigao gol za Švajcarsku.

Sledeći mečevi u grupi A odlučiće o sudbini selekcija i njihovom plasmanu dalje u takmičenju. Za Škotsku je svaka utakmica ključna kako bi sačuvali svoje šanse za dalje progresivanje.