Bitka za opstanak u Superligi! Pančevci uhvatili slamku spasa, Voždovac u problemu

Poslednje runde plej-auta donose uzbuđenje u borbi za opstanak u Superligi Srbije. Nakon poraza Radnika, još jedan tim se priključio u borbi za opstanak, a to je ekipa Radničkog iz Surdulice. Surduličani su danas gostovali u Pančevu i doživeli poraz od ekipe Železničara rezultatom 4:0.

Domaći su poveli golom Daria Grgića u 21. minuti, a u 44. minuti prednost je udvostručio Stefan Obradović. U drugom poluvremenu, Evgen Pavlov je postigao treći gol za Železničar u 64. minuti, dok je jedini autogol postigao Mateja Gašić u 63. minuti.

Ovom pobedom, ekipa Železničara stigla je do devete pobede ove sezone i 35 bodova na tabeli, koliko sada ima i ekipa Voždovca. „Zmajevi“ iz Voždovca nisu uspeli da ostvare pobedu ni nakon promene trenera. Nakon odlaska Nikole Mitića, imenovan je Mihajilo Trajković, ali ekipa je samo remizirala u gostima protiv Javora rezultatom 1:1.

Ekipa Javora povela je već u sedmom minutu preko Trivantea Stjuarta, dok je izjednačenje stiglo golom Juniora Flemingsa u 25. minuti. U Nišu, ekipa Radničkog je odigrala neriješeno protiv IMT-a rezultatom 0:0, dok je Novi Pazar iznenađujuće poražen kod kuće od ekipe Spartaka. Odlučujući gol za Subotičane postigao je Ilija Babić u 74. minuti, dok je Sejduba Suma promašio jedanaesterac za Novi Pazar u poslednjim minutima prvog poluvremena.

U drugoj vesti, fudbaler Bajerna Aleksandar Pavlović nalazi se na spisku reprezentacije Nemačke za predstojeće Evropsko prvenstvo koje će se održati od 14. juna do 14. jula. Ovo je veliko priznanje za talentiranog fudbalera, a navijači s nestrpljenjem očekuju njegove nastupe na međunarodnoj sceni.

U narednim rundama plej-auota očekuje nas još uzbuđenja i neizvesnosti u borbi za opstanak u Superligi Srbije. Ekipe će dati sve od sebe da osiguraju ostanak u višem rangu takmičenja, dok će navijači biti uzbudjeni do poslednjeg trena. Ostaje nam da pratimo dešavanja na terenu i sa nestrpljenjem isčekujemo rasplet borbe za opstanak.